Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha Chron beteg vagyok,így...

Ha Chron beteg vagyok,így kell kitöltenem az adóelőleg nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

"Adóelőleg-nyilatkozat a személyi kedvezmény érvényesítéséről" a "neve" a kis papírnak. Itt nekem az I. Orvosi igazolás alapján nyilatkozom és azon belül a 3-as pontot kell bejelölnöm("A fogyatékos állapot végleges")?

Én havonta szeretném kérni azt a kis kedvezményt(multi cégnél dolgozok).


Viszont még ott van egy olyan is a III. pontnál,hogy "Fogyatékossági támogatásban részesülök". Elvileg a Chron betegség az annak számít,most akkor inkább ezt kéne jelölnöm?


jan. 15. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz fogyatékossági támogatást? Szerintem nem. Azt a látási, hallási, értelmi sérültek, mozgássérültek és a halmozottan fogyatékosok kapnak.

De a személyi kedvezményre jogosult vagy, ha van orvosi papírod.

Van ezen az oldalon üzlet-pénzügyek csoport, azon belül is adózás.

Már én is kérdeztem tőlük - más ügyben -, és tudtak segíteni. Ha ők sem, úgy célszerű lenne felkeresni a NAV ügyfélszolgálatát.

jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Így már tiszta :) Akkor nekem az előbbi fog kelleni.

Csak az a gáz,hogy nem találom azt a kis orvosi igazolást a betegségemről mert tavaly az egyik példányt már leadtam a HR-en.

jan. 15. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogyatékkal éló, de van adókedvezményem, krónikusbetegség miatt.
ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!