Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hideg irodában ülök az káros?

Ha hideg irodában ülök az káros?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokszor voltam beteg kb október óta és nem találom az okát, arra tudok egyedül gondolni, hogy az irodában a munkahelyemen idén nagyon hideg van (elromlott a fűtés, megcsinálták, de mégsem lett 100%, így alig fűt), nem tudom pontosan hány fok van bent mert nem mértem, viszont bélelt csizmában, farmerben, felsővel és még és felette egy felsővel/kardigánnal még fázok, különösen a kezeim, amik annyira lehűlnek, hogy már-már rossz vele gépelni. Alattam mindig egy pokróc van, amit néha magamra teszek.


Szerintetek lehet köze az irodai hőmérsékletnek ahhoz, hogy sokszor voltam beteg mostanában?


Ha igen, valami jó tanács, hogy átvészeljem? A fűtés nem lesz megcsinálja, klímával tudnék fűteni egyedül, de azt ugye nem engedik.


jan. 19. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván káros, nem is értem a kérdésedet.


Kedves 1-es, gondolom a főnökség, mert drága a villanyszámla....

jan. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Kabátot vegyél fel.
jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fuhh, normális válaszokra számítottam, de igaz lehet, amit erről az oldalról mondanak :D

A kérdés arra irányul, hogy elősegíti-e azt, hogy beteg legyek, mert a közhiedelemmel ellentétben nem a hideg okozza a betegséget, hanem a vírusok/baktériumok, viszont a hideg mennyire gyengíti ilyen téren az immunrendszert. Gondoltam hátha van, aki ért a témához.


Bár kamu lenne a kérdés...

jan. 19. 15:45
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es, amúgy szerinted ki az, akinek arra van ideje, hogy kamu kérdéseket írjon a gyakorin vagy mi a cél vele? Neked van? Mindenki magából indul ki mondjuk.
jan. 19. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk október közepéig konkrétan máshol sem volt fűtés, mert nem volt hideg kint, sőt - és ezért benti 20 felett volt még...
jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan fázol, az biztos káros. De önmagában a hideg nem, ha nagyon jól felöltözöl. Én 13 fokos szobában szoktam itthon a gép előtt ülni akár egész nap, és semmi bajom. Melegítőnadrág, dupla pulóver, kezeslábas (ugyanaz az anyaga mint a pulóvernek), vastag zokni, meleg, csizma alakú mamusz, sapka, sál. Plusz egy vékony pokróc. Hosszú ujjú pólóból van, aminek az ujján egy lyukba bedughatod a hüvelykujjad, így nem csúszik fel és többet takar a csuklódból. Ez 13 fokig működik, alatta fázik a kezem, de kesztyűben nem tudok kényelmesen gépelni.


Szerintem nálatok melegebb lehet azért, szóval öltözz fel jobban, és rendben leszel (és már az elején, ne várd meg, míg átfagysz, onnan már nehéz visszamelegedni). Iszogass meleg gyümölcsteát, sokat segít (termoszban vihetsz otthonról, ha a munkahely nem enged főzni, csak bedobod a filtert, rá a lobogó víz, mire beérsz, kész a tea).

jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kesztyűk, melyek nem borítják be az ujjbegyeket, ilyeneket keressél!
jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!