Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mit jelent pontosan?

Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Fül-orr-gégészeten jártam, foltos hajhullás miatt küldtek oda, voltam már nőgyógyászaton, fogászaton, urológián, bőrgyógyásznál, és eddig mindent rendben találtak. Viszont a fül-orr-gégészeten megnézték a mandulám, vérvételt kért az orvos(csak 1 dologra kért vért, tehát nem teljes vérkép) és az van írva a beutalóra diagzónisként hogy "sorvadt tons". Nyilván már rá kerestem a googlen és elvikeg ez azt jelenti hogy sorvad mandula. Jövőhéten lesz vérvétel, és pár nap az eredmény. Volt már valakinek ilyen? Ebböl műtét

lesz?

Köszönöm a válaszokat.



jan. 26. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Valamiért elhal a mandulád


Ami valószínüleg baktériumok okozzák


Valószínű ki fogják vennia manduláidat

jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mandulák a korral visszafejlődnek, és ez nem okoz semmi bajt.
jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Ez nálam sajnos nem újkeletű probléma. A foltos hajhullás 2 éve van, már alig van hajam.

De tizenéves korom óta, szigorúan 3 havonta tüszős mandulaggyuladásom volt. A hajhullás 2 éve jelentkezett ennyire erősen, de rengeteg orvosnál, vérvételen(azokban mindig jelzett mindimális gyulladást, meg monocita is magas volt picit) voltam, kivéve mandula vizsgálaton nem.

És most jelenleg ennyit tudok hogy sorvadt a mandulám. És most erre kért az orvos egy külön vérképet. Ezérr érdekel hogy ebböl műtét lesz-e, vagy esetleg ez-e az okozója a hajhullásomnak.

jan. 26. 21:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat az lemaradt hogy most 27 éves vagyok.
jan. 26. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet ám, hogy ez csak autoimmun probléma. Többnyire az szokott lenni.
jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Valószínű, hogy a mandula okozza a foltos hajhullást. Lehet, hogy műteni kell -és jobb is lenne- mielőtt még nagyobb bajt csinál.

Ha ennyire gyakori volt a probléma vele, rég ki kellett volna vetetni, mert többet árt, mint használ.

jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nyilván ha a vérvétel eredmény ezt igazolni fogja akkor műtét, de nagyon nagyon félek. Ismerek olyan akinek kivették a manduláját, szintén ilyen probléma miatt, és borzasztó fájdalmai voltak. Én ezt nem szeretném😔.

Autoimmun? Az mi? Bocsi de azt nem tudom, tényleg sok orvosnál voltam, sok vérvétel, sok vizsgálat, de nekem nem mondtak ilyet. Mindenki fül ott gégére küldött, csak húztam-halaszotattam mert abban bíztam hogy nem ez a problémám forrása. Még mindig bízok🙄

jan. 26. 22:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és még megkérdezném ha lehet, én az interneten azt olvastam hogy, ahoz hogy ez kiderüljön hogy a mandula miatt hullik-e a hajam, "mandula tenyésztés" kell. De nekem ilyet nem csináltak, hanem vért kértek, valami féle "dhl vagy asl." Nem tudom pontosan. Az kifogja mutatni hogy a mandulámmal van-e a baj? Ez kicsit fura nekem..
jan. 26. 22:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Örülnöd kellene, ha megvan a baj okozója!

Persze mindenki fél a műtéttől, nem vagy egyedül. Az emberek szeretik dramatizálni az "átélt szörnyűségeket", megrémítve azokat, akik még előtte vannak.

Ismerősödnek műtét után voltak borzasztó fájdalmai? Pontosan tartsd be az orvos utasításait: Sokan esznek-isznak olyasmit, ami komoly fájdalmat okoz.

Nem kellemes, de ki lehet bírni.

Azokat a rossz mandulákat a hajhullástól függetlenül is ki kellene venni.

jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!