Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözésnél SZTK-ban...

Vastagbél tükrözésnél SZTK-ban a bódítás lehetősége mindenkinek fent áll?

Figyelt kérdés

NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT rendszer által csinálta Anyukám a szűrést, ami pozitív lett és kapott tükrözésre időpontot.


Telefonon lehet kérni a gasztrón, ott is kértem, viszont nem hallottam rendesen, hogy mit mond az asszisztens, nem akartam 100x visszakérdezni. Nagyon sistergett a vonal, gondolom az ott lévő sugarak miatt.


Annyit értettem, hogy mivel az anyukája vagy pszichés beteg / vagy szűrős beteg neki felajánjuk a bódítás lehetőségét, amit majd a vizsgálat napján kell jelezni.


Gondolom inkább azt mondhatta hogy pszichés beteg (és nem azt, hogy szűrős azaz NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT által csinálta a szűrést.)


Jól sejtem, hogy "pszichés beteget" mondhatott? (és nem "szűrős beteget").

Nem is gondoltam volna, hogy SZTK-ban,aki nem beteg (pszichésen nem beteg) ember "nem jár a bódítás"?


(Egyébként én azt nem is mondtam neki, hogy pszichés beteg, tehát azt én nem tudom honnan tudta, láthatta a gépükben? Én a nevét mondtam, és van neki beutalója a háziorvostól, amin rajta van, hogy a NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT által lett csinálva a szűrés, ami pozitív


jan. 26. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szűrős beteget mondott, hiszen a szűrés után lett oda küldve, tehát indokolt a vizsgálat.
jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, de gondolom mindenki szűrés után megy oda.

Először a kórház másik részén voltam, ahol ki van írva, hogy Gasztroenterológia és ők küldtek át a kórházon belül egy teljesen másik helyre, ahol van a kolonoszkópos vizsgálat és mondta is, hogy mivel ő a Nemzeti Népegészségügyi Központ által csinálta a szűrést azt másik helyen végzik. Nem nagyon értettem, de oda mentem ahová mondta és ott tényleg fel volt matricázva ezzel a felírattal, tehát arra sem jöttem rá, hogy az csak nekik lenne vagy sem, de igazából mindegy is, csak nem értettem teljesen hogy pszichés vagy szűrős beteg és meglepődtem, hogy csak a pszichés betegeknek "járna" a bódítás.


Ahogy ott körbenéztem nem mindenkivel volt kísérő, tehát nem mindenki kap/kér bódítást és szerintem azért,ha van lehetőség az emberek többsége kérne. Bár az is lehet, hogy van aki autóval megy és azért nem kér, hogy utána haza tudjon vezetni

jan. 26. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb kórház vállal altatósat.

Nekem külföldön próbálták ébren de nem sikerült mert üvöltöttem mint az állat, kicsi vagyok és a beleim is vékonyak. Mondták h csak altatásban lehet.

Most itt vagyok Magyarországon és volt magánban egy altatásos tükrözés, de rettegek mi lesz ha nem lesz pénzem magánra.

A "helyileg illetékes" mese meg még rátesz egy lapáttal.

febr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsi vagy?

Annyira fájt h üvöltöztél?

Én anyukámat vártam kint, senki nem üvöltözött.

Egyedül ő kapott bódítást mert pszichiátriai beteg.

Holnap pedig gyomortükrözés neki attól nagyon félek...

febr. 13. 08:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha pl.valakinek gyulladtak a belei.. amúgy apósom is üvöltött neki sem tudták ébren megcsinálni.

Igen, kicsi vagyok, és a beleim is kisebbek, mint egy nagy elhízott hordóhasú állatnak.

Vannak előnyei de mint látod hátrányai is.

febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De mi az hogy kicsi?

Alacsony? vagy fiatal?


Kisnövésűre gondolsz?

febr. 13. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Kicsi mint 40kg. A magaságom átlagos. 30+ vagyok.
febr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erre a sovány szót szokták használni


Én szeretnék 55 kg lenni vagy 53-54 sokáig 57 voltam és onnan sem tudtam fogyni, most 61 vagyok ami nagyon zavar, de hiába éhezem, hiába diétázom nem tudok fogyni

160g szénhidrát diétát ajánlották, de én mindig ennék, nasiznék

Próbálok most odafigyelni de semmi változás pedig ez a kg nagyon nagyon zavar

febr. 14. 00:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg bármennyit eszek semmi sem látszik rajtam sőt. Azért is vizsgálgatnak.
febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!