Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet valamilyen szervi...

Lehet valamilyen szervi károsodásom?

Figyelt kérdés

A hasam jobb felöli részén érzek enyhe szúró fájást, napokig ilyen, nem fájdalmas, csak zavaró. Ugyanezt néha a bal oldalán is érzem. Aztán van hogy pár hétig semmi, utána újra előjön. Sajnos az utóbbi 2-3 évben elég sok alkoholt ittam, minden második nap kb 3 sör volt hogy kimaradtak napok, de volt, hogy be is rúgtam. A tavaly nyári májenzim értékem az egyik 55 volt, nagyon picit magasabb, amiről azt olvastam, hogy nem sok még belefér. A másik teljesen normális volt.

30 évesen lehetséges valamilyen visszafordíthatatlan károsodás vagy az alkohol bevitel csökkentésével megoldható? Csináltatok majd megint vérképet, ha a májenzim értékeim nem romlottak akkor is van miért aggódnom?


jan. 27. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak elmondod ugyanezt és nem csak vérvételre fog küldeni, hanem esetleg hasi ultrahangra is. Az majd talán mond valami konkrétat.
jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha erősebb májkárosodásod van azt már a labor is mutatja de ahhoz hepatológiára kell menni, hogy konkrét májultrahangot csináljanak ami kábé 5 perc alatt meg is van és teljes képet ad a máj állapotáról


Nekem még volt májbiopsziám, már az érzéstelenítő injekciótól majd bexartam úgy fájt és még csak utána jött a 15 centis tű ami csak úgy reccsen amikor a májtokot átszúrják és kiszívják a májad egy részét vele mintavétel miatt

Majd utána egy rongyba tekert piramis szerű valamire kell ráfeküdni ami majd eltöri a bordáidat 45 percen át a biopszia befejeztével

Enyhén sem kellemes egy élmény 3 nap kórházi bennfekvés, ezzel szemben az ultrahang 5 perc

jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg nem utotted?
jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csupán sok gáz képződik a beleidben?
jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit bevitél alkoholt az semmi. Apám évtizedekig több liter sört ivott minden nap és a májának nem igazán lett baja, a beleinek sem 60 év alatt.
jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég sok szénsavas üdítőt iszom meg lehet a viszonylag sok sörtől gázképzdődés. Mindenhol azt olvasom hogy ennyi pia már májkárosodást okozhat. Meg igazábol a jobb bordaívemnél van ez a szúrás de a balnál is néha lehetséges hogy a gáz. Megnézem majd a laborom köszönöm.
jan. 27. 11:00
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
A májenzim érték nem csak emiatt lehet magas, én alig iszok alkoholt és van ami 50 helyett 100,ez lehet gyógyszerek miatt is, gyerekkori betegség/kezelés muatt is. Amúgy mióta szedek probiotikumot, nincs annyira ez a puffadás érzet. CT-n nemrég a májamon nem látszódott semmi, ilyen nekem és kész, diétázással rendbe lehet hozni, étkezésben változtatni kell és sok aktív mozgás kell.
jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!