Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudna esetleg valaki választ...

Tudna esetleg valaki választ adni nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az érdekelne,hogy jelenleg nagyon hányás fóbiás vagyok. Rettentően félek tőle,hogy elkapom. Nagyon tombol most ez a virus es szinte nagyon kicsi az eselye hogy ne kapja el valaki annyira sokan ebben vannak! Hogy felkeszulni ra akarmi kb hanyszor kell hanyasra szamitani? A hasmenestol nincs bajom de a hanyas jezusom. Nagyon hanyingerem lesz es utanna hogyan engedjem ki egy helyre nem tudom mert fix elajulok kozben!

Bocsanat az osszevisszasagert tudom ezt kezeltetnem kene de eloszor is segitseget toletek varom!(egyebkent szedek kolosztrumot az segit,vagy hogy keruljem el iskolaba jarok)

18L



jan. 28. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincsen hányás hasmenés vírus.
jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló betegségem van, emetofóbiának hívják, jártam vele pszichológushoz, de én az utóbbi években, főleg a covid alatt valahogy el tudtam ezt engedni, mert a maszkhordás biztonságot adott. Ha már elkapod, nem tudsz mit csinálni, át kell vergődni rajta, megelőzni meg tudod valamennyire, egyél sok C és D vitamint, hordj maszkot, ha kényelmesebb úgy, mosd rendszeresen a kezed. Legyen otthon mindig B6 vitamin, kamillatea, sós keksz, ha mégis beütne.
jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És kb hányszor hánynek ha elkapnám?
jan. 28. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Én múltkor elkaptam valamit. Egy pár órán keresztül hánytam,egyre kisebb adagokat. De én megkönnyebbülést éreztem közben. Próbálj meg arra gondolni,hogy távozik belőled a betegség. Gondolj arra,hogy kidobod magadból. Mert igazából pont ez történik,hányni kell,hogy jobban legyél. Ha bent marad,olyan gyomorgörcsöd lesz,ami a hányásnál rosszabb. Illetve nekem még az segít,hogy kicsit viccesen fogom fel. Eszembe jut gimis koromban pár osztálytársam hogy szétcsapta magát bulikon,aztán ment hányni.

Illetve próbálom nem kapkodni a levegőt. Csak hagyom,hogy jöjjön,várok. Arra is szoktam gondolni,hogy már felnőtt vagyok,nem viselkedhetek ugy,mint 10 éves koromban,nem hisztizhetek egy hányáson,amit még egy ovis is kibír.

jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen énis probalom igy felfogni ahogy mondod de annyira rossz elmeny az egesz, foleg amikor ejjel tortenik elaludni sem tudok mert tudom hogy ugyis felfogok kelni hanyni meg hasonlo! Rossz elmenyeim vannak kicsikorombol😫😫 ezert is kerek segitseget toletek
jan. 28. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

A hányás jó dolog, mert megkönnyebbülsz utána. Akkor rossz ha savat hánysz mert az marja még az orrodat is belül, de például ha sok vizet iszol előtte akkor kb semmilyen.

Felnőtt koromban egy kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam el ilyet. Azért nem olyan gyakori. Talán kisgyerekes családokban veszélyesebb ott az oviból hazaviheti a gyerek.

Amit én jobban utálok hogy általában hasmenéssel együtt van nekem. Ami segít az a hideg levegő, kézi vsgy rendes ventilátort magadra tudod állítani valahogy az nagyon jó, de anélkül egy legyező is megteszi. Ez nekem nagyon sokat dob a közérzetemen. Másik hogy legyél kényelmes helyzetben. Félig ülő helyzetben feküdj a párnán. Hányás után öblítsd ki a szádat hogy ne marjon a sav. Fél órával hányás után szabad kortyolni hideg vizet. Előtte csak hányásra irritál még jobban.

Terhesség alatt fedeztem fel hogy a kis méretű műanyag kukába sokkal jobb hányni mint a lavórba, mert magas a fala és rá tudok támaszkodni, amikor várok.

Azt vettem még észre hogy ilyenkor főleg esti rosszullétnél, mindig beragad mantraszerűen valami zenének egy részlete a fejembe. Ez valami öntudatlan megküzdési stratégia lehet nálam, mert nem szándékos, de segít talán a figyelemelterelésben vagy hasonló.

jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Úgyérzem kicsit segítettetek!

Bár én kiskoromra visszavezetve sosem tudtam ugy hanyni hogy egy helyre plusz wc stb. Annyira ajuldoztam hogy osszevissza ahogy mentem oda ahova epp talalt😫😫😫 ezis ijeszzo nekem

jan. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!