Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valami tippetek/gyors...

Van valami tippetek/gyors házi megoldásotok hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy csütörtökön influenza szerű tünetek jelentkeztek nálam, (magasabb láz, torokfájás, orrdugulás, köhögés) a hasmenés szombaton kezdődött… Vettem be széntablettát, és vasárnapra úgy nézett kis, hogy jobb is lett, így abba hagytam a széntabi szedést, helyette smecta port kezdtem inni, hogy regenerálódjanak a beleim… Sajnos hétfő reggelre megint felerősödött ez a hasmenés, így felkerestem a házi orvosomat, aki azt monda, szedjem a széntabit, a smecta nem kell… Így most keddre sokkal ritkábban járok WC-re, ma pl csak kétszer voltam, először pépesebb volt (ilyen összeálltabb) másodszor megint teljesen vizes…


Szóval van esetleg valami tippetek?

Nektek mi segít ilyenkor??? Pl mit esztek/diétáztok e? Milyen gyógyszerek/gyógymódok segítenek leginkább???

Nem segít a helyzeten hogy eléggé pánikos vagyok, és van egyfajta “hasmenésfóbiám” így sajnos idegi alapon is elég sokszor előfordul velem ez a kellemetlenség (lehet hogy most is sokat ront a helyzeten a túlagyalás)… Már egy megnyugtatás is sokat segít ilyenkor… Illetve még két kérdés… Lehet e széntablettát a smecta porral együtt szedni? Vagy lehet, de egyszerűen csak felesleges? És a széntabi nem lassítja meg a gyógyulás folyamatát?

Írjatok bármit, ami nekzek segít fosós napokon!!!


Válaszatitokat előre is köszi!!!<33



jan. 30. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam a favorit a széntabletta, ha nagy, makacs a baj akkor sokat szedek be belőle.

Mindig hatásos, de nem vagyunk egyformák.

És azért ilyenkor kb. pirított kenyér és tea szinte cukor nélkül.

Az eleje azért sanyarú, de viszonylag gyors a javulás.

jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Keksz, étcsoki. A széntabletta eleve megköt sok vizet, kórokozókat, nem igazán értem miért váltogatod smecta porral, vagy akkor csak egyiket, a kettőt semmi értelme, ugyanarra való, csak a smecta por más elven működik. A széntabletta ráadásul napokig a belekben maradhat, megkötheti a szuszpenziót is. Inkább azt gondolom , hogy nem volt elég 1 nap erre és egyszerre csak egyfélét alkalmazz.
jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bélhurut esetén a Bolus adstringens néven kapható csersav tartalmú tabletta a leginkább hatásos. Óvatosan kell szedni, mert túladagolás esetén székrekedés következik be. Általában már 1 tabletta megfelelően érezteti hatását. Ha másnap is jelentkeznek a tünetek, akkor még egyet be lehet venni, nálam ez hosszú évek óta bevált. A széntabletta emellett is alapgyógyszer, testsúly alapján kell adagolni. A leírt történésnél a diéta tartása alapvető (főtt krumpli, fehérjék, cukrok mellőzése).
jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha ilyen fosós virusom van, akkor amíg a seggemen hugyozok, csak pirítóst meg ropit eszek, meg vizet iszok.

Aztán mikor már merek fingani, akkor már éhes szoktam lenni, jól bezabálok, és minden helyreáll.

jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! ^^
jan. 30. 21:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Skacok! Érdekelne még, hogy a széntabletta nem lassítja meg a gyógyulási folyamatot? Nem tartja bent azt aminek ki kell jönnie?
jan. 31. 09:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!