Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki valamit ajánlani tud?

Valaki valamit ajánlani tud?

Figyelt kérdés

3 napja hőemelkedésem van.

Fàj a torkom is.

Az orvos jövőhéten lesz csak akkor adott időpontot is.

Valaki valamit tud hogy a hőemelkedést is hogy tudjam le vinni?.



jan. 31. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy nem kell levinni a hőemelkedést, hagyd, hogy dolgozzon a szervezeted a kórokozók ellen.


Ez egy enyhe vírusfertőzés valószínűleg (ún. torokgyulladás, felső légúti gyulladás), esetleg lehetnek később náthás tüneteid is.


Jövő hétre valószínűlegkutya bajod nem lesz, tök feleslegesen fogsz elmenni az orvoshoz.


Pihenj, aludj, ha álmos vagy, de ha nem, akkor kuckózz be egy pokróccal a kanapéra, olvass, netezz, bambuld a tévét. Sok meleg folyadék (tea, mézzel ha szereted, levesek stb.), torkodra vény nélkül kapható torokfertőtlenítő (Strepsils, vagy ha erősebb kell akkor Doritrichin).


Ha nagyon magas lázad lesz (39 fölött) és/vagy nagyon szarul érzed magad (izomfájdalom, fejfájás, hidegrázás stb.) csak akkor vegyél be lázcsillapítót, kb. bármelyik vény nélküli kapható megfelel, egyéni általában, hogy ki melyiket preferálja (nem tudom hány éves vagy, de én kb. 20 éves koromra szépen kitapasztaltam, melyik hatóanyag válik be nálam és melyik nem).

jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
19 vagyok, és köszönöm a választ.
jan. 31. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én ajánlom magamat.
febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!