Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kell szedni a vérnyomás...

Hogyan kell szedni a vérnyomáscsökkentőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem rég kaptam vérnyomáscsökkentő gyógyszert (coverex 5mg) minden este fél szemet kell bevennem csak azt nem tudom hogy óra pontosan kell-e szedni vagy 0.5-1 óra eltéréssel vagy hogyan?...ha véletlen elfelejtem mondjuk 20:00-kor bevenni és 21:45 van akkor már késő bevenni, vagy az még oké? Esetleg 1 nap kihagyás esetén (úgy értem ha elfelejtem) akkor lesz baj? Válaszokat előre is köszönöm!

20/F



febr. 1. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel az orvosod?

Mi nem tudjuk mennyire súlyos ez nálad, de az orvosod igen. Egyszerűbb ha megkérdezed őt erről, ő csak tudja mennyire szigorúan kell ezt beszedni.

febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emiatt ne zavard az orvost: majd megkérdezed amikor legközelebb találkoztok.

Ha 1/2 tabl. Coverexet elég szedned, akkor nem lehet valami iszonyat magas a vérnyomásod. A Coverexnek elég hosszú a hatástartama, ha kb. +/- 1 órás intervallumban beveszed akkor jó lesz.

febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.

Hát 195-ös vérnyomással kerültem be a korházba mivel pánikbeteg is vagyok.

febr. 1. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elég agyvérzősen hangzik. Szerintem egy fél perces telefonbeszélgetést megér a dokival, ez a munkája, ez nem "zavarás".
febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár órás különbséggel nyugodtan beveheted, csak lényeg hogy minden nap.
febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem számít néha ha eltér az időpont, de azért ezeket jó pontosan szedni. Olyan lesz majd, hogy elfelejted bevenni, megesik, nem számít, ha egy ideje folyamatosan szeded, de erre oda kell figyelni. A leírásában amúgy benne van, hogy ha elfelejted akkor mit kell tenni, ez minden gyógyszernél így van.
febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!