Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Borotválkozás után tetanusz?

Borotválkozás után tetanusz?

Figyelt kérdés

Tegnap birotválkoztam, a családi ékszer volt a soros. Egy elektromos hajvagot szoktam hasznalni arra a testreszre. Megvágtam magam ket apro helyen. Ahogy megneztem kozelebbrol a hajvago gepet, a pengek tovenel elkezdett rozsdasodni. Bar tudom, hogy nem a rozsda okozza a tetanuszt, hanem a koszos, folddel erintkezo dolgokban megtalalhato bajterium, de azert nyugtassazok meg. 2 apro fel mm es vagasrol van szo a bor feluleten.


A borotvat hasznalom mar egy ideje, igazabol a szekrenyen kivul az elmult ket evben semerre nem vittem.



Ui.: ez tegnap 5 fele tortent, ma delelott ota ugy erzem lazasodok befele. Nyilvan nem fugg ossze a ketto, de na..



febr. 1. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

A tetanusz valóban nem a rozsdától, hanem a Clostridium tetani baktériumtól származik, amely talajban és porban él. Ha a vágások tiszta környezetben keletkeztek, és a borotválkozó eszköz is tiszta volt, akkor a tetanusz kockázata alacsony.


Azonban, ha aggódsz, vagy ha a vágások piszkos környezetben keletkeztek, mindig jó, ha ellenőrzöd védőoltásodat, különösen, ha az utolsó oltásod régebben volt. A tetanusz elleni védőoltás általában tíz évre szól, de frissítésre lehet szükség a sérülések esetén.


Ami a lazaságodat illeti, fontos figyelni a tüneteket, és ha bármilyen egészségügyi problémád jelentkezik, különösen, ha az állapotod romlik, ajánlatos az egészségügyi szakemberrel konzultálni. Ez lehet teljesen különálló dolog, de mindig jobb, ha az egészségi aggályokat orvoshoz fordítod.

febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ha ettől lennél lázas, akkor a seben is látszódna, de figyelgesd és ha valami rosszabbodik, a seb változik, vörösebb lesz, fáj, akkor menj el sebészetre.
febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Körülotte nincs semmi pirosodas, maga a vagas az nyilvan a sebesedes miatt piros. Fajni max annyira mint barmilyen mas vagas.
febr. 1. 17:21
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor nincs fertőzés, az ilyen borotvákkal véletlenszerűen csak felszíni sérülést tudsz okozni.
febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feldzínes sebben tudtommal nem tud ez a baci elszaporodni. Mély, zárt sebek veszélyesek, aminek a legmélye a levegőtől elzárt.
febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, mert ez anaerob baktérium.
febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még csak olyat hallottam, hogy valaki tetanusz után borotválkozott.
febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!