Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a vállaimmal? Folyama...

Mi lehet a vállaimmal? Folyamatosan ropognak 18 evesen

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Talán novemberben lehetett, észrevettem hogy ha oldalranyulok a jobb karommal egy hatalmasat roppan a vállam, azthittem megjavul de nem javult teltek a hetek, elkezdett fájni és a bal vállam is elkezdett ropogni tehát mindkettő vallam ropog, pattog jelenleg, a fájdalom akkor is fentallt amikor probaltam elaludni, jelenleg furcsa fájdalom van mindkét vallamba, amikor nem fajnak annyira akkor eltudom terelni a fájdalmat de folyamatosan fentall, reggelente jobban de mozgatásra nem fájnak jobban, nagyon kellemetlen ez nekem, ha egy helyben van es megmozditom a karom mintha "visszakattanna" a helyére a vállam.gyengének érzem nagyom őket. Folyamatosan utánaolvasok és mivel mindket oldalt ugyanaz a fajdalom van osteoarthritisre gyanakszom ami gyogyithatatlan es ez teljesen letort lelkileg hogy 18 evesen ilyennel kell leeljek egy eletet ami. idovel egyre rosszabb lesz. reggelente flector kenoccsel kenem, szedek 1 honapja egy "porcerősítőt" ami Kollagent, glükozamint, kondroitint es MSM-et tartalmat, nagyon bizok benne hogy nincs komolyabb baj mert a mindennapjaimat, eletminosegemet nagyon

tonkreteszi ez. Talán arra gyanakodok hogy serules valtotta ki, felhuztam es hatranyomtam folyamatosan a vallaimat egy idobe mert figyeltem a testtartasomra es akkor roppant a kulccsontomnal valami, ezt eleg erosen csinaltam. Lehet osszekapkodtam ezt a kerdest, nagyon köszönöm annak aki válaszol.



febr. 1. 20:39
 1/5 anonim válasza:
Ugyanez nekem is
febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Oltás
febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ropog több évtizede. Az orvos azt mondta, nem gond.
febr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
18 évesen talán azt se tudjuk, ki a háziorvosunk, de én kérnék tőle egy reuma beutalót. Egy röntgenből kiderülhet a fájdalom és a pattogás oka. Persze ropoghat egy izület gond nélkül is, de a több hónapos folyamatos fájdalom nem vicc. Ennyi idősen artrózis remélhetőleg nem jön szóba. Jobbulást kívánok.
febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen testhelyzetben töltöd a napjaidat?

Ha sokat ülsz napközben, akkor lehetnek gondok a tartásoddal és az sok mindenre kihathat.

A napi szintű tornázás nagyon fontos, hogy kellőképpen át legyen mozgatva minden porcikája az embernek.

(Az ősz folyamán súlyos gerincproblémám adódott. Sérv gyanús. Azóta minden nap megtornáztatom és rendbe is jött.)

Nem kell bonyolult tornagyakorlatokra gondolni. Egyszerű körzések, hajlítások, nyújtások, stb is elegendőek. A súlyzózásos gyakorlatokat nem ajánlom. Tizenéves koromban elkezdtem testépítő gyakorlatokat végezni és durván elkoptattam a váll izületeimet. Az izmaim szebbek lettek ugyan, de belül fájt nagyon sok izületem, főleg a vállaim.

Most belemehetnénk a helyes táplálkozás témakörébe is, mert az is kihat a tartásra és egy csomó mindenre, de az nagyon hosszú eszmefuttatás lenne.

Javul az idő, megfelelően felöltözve ki lehet menni a szabadba, a friss levegőre mozogni, kocogni, közben megállva tornázni, stb.

Jobbulást Kívánok!

febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!