Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az egészségügy tényleg direkt...

Az egészségügy tényleg direkt rászoktatja a fájdalomcsillapítókra és nyugtatókra az embereket?

Figyelt kérdés
Rengetek olyan embert ismerek a közvetlen környezetemben és távolabbról is, akik rendszeresen szednek valamilyen fájdalomcsillapítót és vagy nyugtatót. Én csak olyankor szoktam bevenni fájdalomcsillapítót, ha már elviselhetetlenül fáj valamim pl. fogfájás vagy nagyon erős fejfájásra bár ez utóbbi ritkán van szerencsére. Nyugtatót pedig szintén csak nagyon indokolt esetben, de semmiképpen sem rendszeresen, egyrészt mivel tompítanak is. Nem értem, hogy egyes emberek miért szednek rendszeresen ilyen szereket,a mikről köztudott, hogy könnyen függőséget okozhatnak? Ez tudatos az orvosok és a gyógyszeripar részéről, hogy titkoltan rászoktatja ezekre az amúgy eléggé drága szerekre az embereket?

febr. 3. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"titkoltan rászoktatja" - egy csomó vény nélkül kapható fájdalomcsillapító van, tele a reklámblokkok velük. De senki mellett nem állnak ott, hogy muszáj úgy enni őket, mint a nokedlit.
febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Igen a probléma az, hogy a phszihiátrián is egyből xanaxxal indítanak ugyanakkor lehetne gyógynövényt is ajánlani

Meg sok esetben előfordul, hogy túlgyógyszerezik az embert, nem érdekli őket , hogy most te épp a dupláját szeded be annak ami kéne, úgy vannak vele vedd be az egész napra elég lesz

Persze ez csak néhány eset általában figyelnek arra, hogy ne legyél túlgyógyszerezve főleg most a phszihiátrián már beteges módon számológéppel jönnek és nézik mennnyi nyugtatód van még

(nem mintha túl nagy örömet okozna egyébként az alprazolám, francnak se kéne ha nem lenne ideges az ember, nekem nem okoz örömet, hogy szedem)

febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is a szándékosság itt a kulcsszó, hanem a nemtörődömség. Egyszerűen nem érdeklik őket az, hogy rászokhatsz pl, nyugtatóra.

Szorongsz erősen? - Nyugtató


Úgy vannak vele, nekik a tüneteidet kell csökkenteniük. Nem érdekli őket más. Én úgy képzelem el az ilyen orvosokat, hogy ez nekik is csak egy munka, lehúzzák a műszakjukat, közben írogatnak fel gyógyszereket, ez a kötelezettségük és kész. Nem azt mondom, hogy minden orvos ilyen, de sokaknál észre lehet venni, az a "Minek vagy beteg minek kell foglalkoznom veled" hangulat.

febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


" Nem értem, hogy egyes emberek miért szednek rendszeresen ilyen szereket,a mikről köztudott, hogy könnyen függőséget okozhatnak?"


A kérdésed másik részére a válaszom, hogy miért szednek egyesek mondjuk nyugtatókat. Az a baj, pl. az erős szorongással, hogy nem oldódik meg egy pár hét leforgása alatt. Ha a nyugtató hatása elmúlik, akkor megint jön az erős szorongás és az ilyen ember szeme előtt csak az van, hogy megszabaduljon az érzelmeitől, mivel például enni, aludni is alig tud miatta akár. Én is akartam szedni nemrég Xanaxot, mert annyira erősen szorongtam, hogy a vény nélküli nyugtató alig segített bármit is, de édesanyám lebeszélt a Xanaxról és inkább átbeszéltük együtt a gondjaim. Tehát nekem volt és van is segítségem. De nem mindenkinek sajnos, sokan a barátaikban, szüleikben vagy a párjukban nem mernek megbízni, pedig mindenki életében kellene egy ilyen barát, mert a magán pszichológus drága, a Tb pszichológushoz vagy pszichiáterhez eleve hónapok mire bejutsz, és nem is biztos, hogy normálisan foglalkozik veled, mivel ugye nem adsz nekik közvetlenül pénzt (legalábbis ezt hallottam, amúgy nem voltam) Illetve megint ide lyukadunk ki - Mit csinál az orvos: Nyugtatót ír ki. Ezért marad sokaknak a nyugtató.

febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Justinianus ***** válasza:

"Én úgy képzelem el az ilyen orvosokat, hogy ez nekik is csak egy munka, lehúzzák a műszakjukat, közben írogatnak fel gyógyszereket, ez a kötelezettségük és kész."

Miért, minek kellene elképzelni egy orvost?

febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5


Azt arra mondom, hogy nem minden orvos visz bele olyan hű de nagy gyógyítani akarást, csak a minimálisat teszik meg. Elmondod egy pszichiáternek, hogy szorongsz, kiír rögtön rá gyógyszert és kész, de amúgy nem érdekli, ha rászoksz. Majd jön a következő, meghallgatja a panaszait, kiírja a gyógyszert és így tovább. Tényleg, mintha valami futószalagrendszer lenne. Nem az a nagy emberszeretetet, a tenni akarás jellemzi a többségüket, mint a filmekben.

febr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem igazán érdekli őket az,hogy a betegnek hosszútávon mi a jó.

Ott akkor csillapítják a tüneteit gyorsan és már lehet is haza küldeni.

febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!