Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki tudom tapintani a nyirokcso...

Ki tudom tapintani a nyirokcsomóimat. Normális?

Figyelt kérdés

A nyakamon kettőt is, nem fájnak, kb borsó méretűek, elmozdulnak. Tavaly is ott voltak már, ahogy az állkapcsom alatt is van kb egy meggymagnyi már gyermekkorom óta. Mindkét hónaljamban is ugyanott, elmozdulók, meggymag méretűek, nem fájnak.

Ti is ki tudjátok tapintani a sajátjaitokat?


febr. 5. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális
febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan is mindenkinek van több tapintható nyirokcsomója.
febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mindig ilyen volt, akkor normális. 1 cm-től számít megnagyobbodottnak, azt érdemes megnezetni.
febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ. Ha úgy kitapintható,ha végighúzod az ujjad a bőrödön,az eléggé probléma szerintem. De ha hipochonder vagy és addig nyomkodod magad,amíg valamit érzel,az másik eset.
febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Mindkét oldalon le van írva kerek perec, hogy a nyirokcsomók bizonyos helyeken könnyen tapinthatóak. Pl. lágyékhajlatban és a nyakon is. Wikipédián is ha belemész a testtájéki nyirokcsomók pontba, megtalálod pontokra szedve a mély és a felszíni csomókat is. A felszíni csomókat mind-mind ki lehet tapogatni normális esetben is.

Illetve én voltam orvosnál itt Ausztriában a lágyéki nyirokcsomóimmal és azt mondta az orvos, hogy nem érti a rengeteg aggodalmat ezzel kapcsolatban, illetve hogy rengetegen járnak ijedten mindenfelé itt-ott tapintható ny.cs-kkal, amikor teljesen normális állapotban is tapinthatóak sok helyen egy egészséges emberben. Akkor van probléma ha már szemmel látszik, illetve ha nem mozdítható és kőkemény.

márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha már nem mozditható es kőkemény". Nos érintettként (közvetlen családtagomnál nyirokcsomó jelezte a rákot) megjegyzem, hogy mozditható volt és "kőkemény"nek sem volt nevezhető. Igaz,szemmel látható volt.

Szerintem 20-30 éves korára már nagyjából tudja az ember,hogy hol vannak a nyirokcsomói és hogy nem éri meg őket feleslegesen nyomkodni, tapogatni. Eppen ezért nem is vesszük észre őket. Ha BÁRMI változás van es nem múlik el pár hét/honap múlva,akkor viszont orvoshoz kell menni.

márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!