Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek kivették a veséjét,...

Akinek kivették a veséjét, mesélne róla, hogy milyen gyorsan épült fel?

Figyelt kérdés
Valahol a hasonló előző kérdések között írták, hogy 10 nap körül engednek ki vagy 1 hét. De műtét utáni napokban fel tudtál kelni? Vagy végig katéter volt behelyezve pisiléshez? A WC-t hogy intézted el? A fájdalommal mennyire lehetett bírni?

#vese #Nefrektómia
febr. 6. 13:53
 1/1 A kérdező kommentje:

Lehet, fog ez még kelleni a jövőben valakinek, szóval inkább ide írom, velem végül mi volt.

Műtét utáni 2 nap a kegyetlen fájdalmakról és hányingerről szólt nálam, drain cső is volt betéve. Az első két nap nem ihattam - mondván ne terheljük a vesét, mentek az infúziók. A 3. nap ihattam vizet, de főleg az első pár órában nagyon óvatosan kortyolgatva, nehogy a gyomornak ártson, talán aznap vették ki a drain csövet is. 4. nap már kaptam ebédet és vacsorát, borzalmasan voltak és kvázi folyékonyak, az ebéd híg főzelék volt, de muszáj volt azt enni, hiszen a rendes kajától kikészült volna a gyomor ennyi idő után. Ekkor már nehezen, de fel tudtam ülni, tettem pár lépést óvatosan a szobában. Minden egyes nap egyre jobb, a gyógyulás elkezd felgyorsulni járásban stb.

Katéter nélkül el se tudtam volna képzelni, hogyan éltem volna akkor, de mihelyt elkezdtem biztosan, ha nehezen is járni, már kivették.

febr. 26. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!