Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérhigító injekció beadása...

Vérhigító injekció beadása hasba nektek hogy ment?

Figyelt kérdés

Műtét után, Clexane.

Saját magatoknak adtátok? Gyors mozdulattal, határozottan kell szúrni? Hogy viseltétek?



febr. 8. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A nővér adta .
febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha magamnak kéne beadni, akkor valszeg meghalnék, mert én tuti nem merném magam megszúrni.
febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Muszáj hasba? Nekem 10 napig kellett, és körbe mentem velem. Egyik kar, másik kar, egyik com, másik comb, és újra. Karba más adta, combba magamnak szúrtam.


Itt egy kis segédlet hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=p7v8SE4xob4&t=1s

febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*körbe mentem VELE, bocsi az elírásért
febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem édesanyám adta be, 20 db kellett szintén műtét után, magamnak nem ment. A titok az, hogy jól össze kell fogni a hasad és csípni, nem érzed a szúrást egyáltalán, utána picikét csíp-viszket, de az a jó. Tényleg semmiség az egész de töredelmesen bevallom, én nagyon nagyon gáz vagyok és képtelen voltam magamnak beadni, inkább három hétre hazaköltöztem. :D


Mielőbbi gyors gyógyulást!!

febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lábtörés után pár hétig kellett csinálni. Fertőtlenítés után, ahogy írod, gyors mozdulattal, 90 fokos szögben beszúrni a tűt a bőr alá, a zsírszövetbe, aztán lassan benyomni a tartalmát. Azt hiszem össze kellett kicsit fogni a hasamon a bőrt /meg a hájat/ és úgy szúrni bele. Ne ugyanoda szúrd, változtass a szúrás a helyén. Nem lesz gond, a másodiknál már izgulni sem fogsz. A nővértől kérj tanácsot, ő meg is mutatja a helyes műveletet.
febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 1 tablettát szedek.
febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ha muszáj, lehet karba, vagy combba is adni, de -gondolom- a hasi zsírszövetben van a legkevesebb érző ideg, ott fáj legkevésbé. Az is lehet, hogy a zsírból jobban felszívódik.

febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én enyhén tűfóbiás vagyok, ehhez képest lombik miatt hormonokat kellett szúrnom, majd teherbeesés után Leiden mutáció miatt most a terhességem alatt végig kell szúrnom a Clexanet. Aki azt írta, hogy inkább meghalna, mintsem beszúrja magának: hidd el, az ember sokmindenre képes, ha MUSZÁJ valamit csinálnia az egészsége miatt. Unokatesóm 8 éves (!) kora óta 1-es típusú cukorbeteg, most 38 éves - tudod hányszor szúrta meg magát életében? :)


Nekem férjem felajánlotta, hogy megszúr, de azt még kevésbé akartam. Szerintem az első a legnehezebb, a tudat, hogy fájdalmat okozz magadnak, az a nehéz. Az első injekciónál kb. 15 percig ültem remegő kézzel, kezemben a fecskendővel, ömlött rólam a verejték (szó szerint, át kellett öltözzek utána), nem tudom hányszor próbáltam megszúrni magam, aztán egyre könnyebb lett - most kb. 5 másodperc és kész.


Egyetlen pillanatig fáj, míg átszúrod a bőrt, nem úgy, mint egy izomba adott szurinál. Én nem szeretem "döfni", óvtosan megszúrkálom egy területen, és ahol nem, vagy alig érzem a tű hegyét ott szúrom. Ha már a bőrt átdöfted utána nem fáj, ahogy betolod a tűt (a tű teljes hosszát be kell szúrni, de ez kb. 1 cm-t jelent). Picit csíphet, ahogy tolod bele az anyagot. Ha rossz helyre szúrsz és eltalál egy eret, akkor vérezhet picit, belilulhat, de hamar belejön az ember, kitapasztalja, hova könnyebb, hol nem lilul be.


Hasba a legkönnyebb szerintem, egyik nap egyik, másik nap másik oldalra, elég nagy felületről van szó, lehet máshol szúrni ha belilult egy-kettő, és ott azért a legvékonyabb embernek is van egy jól definiálható, könnyen összecsippenthető zsírrétege.


Én már nem tudom a hasamba szúrni, mert a 29. héten járok (nem tudom már összecsípni a zsírszövetet), át kellett térnem a comb/"szerelemfogantyú"/comb-fenék találkozás területeken található zsírszövetre, szerintem sokkal kényelmetlenebb, nehezebb összecsippenteni, mert ott kevésbé vagyok hájas, nyilván a nagy hasam miatt is, szóval most ott tartunk, hogy a férjem nyomja össze a bőrt, és én szúrok, hogy kevésbé kelljen kitekerednem, remélem így végig fogom tudni szúrni, nekem sokkal rosszabb lenne úgy, hogy ő szúrná. :D


Anyukám, öcsém is használta, mindketten maguknak szúrták, és több női ismerősöm van, akik lombik miatt hormonokat és/vagy Clexanet szúrt, mindenki meg tudta csinálni, neked is menni fog. :) YT-on csomó oktató videó van fönn, keress rá (szubkután injekció vagy Cleaxane injekció beadása). Kérdezhetsz privátban is ha van még kérdésed.

febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!