Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellékvese és agyalapi mirigy...

Mellékvese és agyalapi mirigy között van összefüggés? (mellékvese kifáradás?)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Agyalapi mirigy és mellékvese kifáradás között van valami összefüggés? Pl elég kóros prolaktin szintet állapítottak meg régebben, a normális 0-150 közt van nekem 1500 volt, viszont nem foglalkoztak vele mondván, hogy az agyalapi mirigyhez tartozik és nőknél terhesség alatt a tej szabájozását végzi, viszont nekem már rég óta mellékvese kifáradáshoz megegyező tüneteim vannak amire sok mindent kipróbáltam már eredménytelenül, lehet összefüggés a kettő közöt?
febr. 18. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agyalapi mirigy és a mellékvese között van összefüggés, mivel a mellékvesét serkenő hormon az agyalapi mirigyben termelődik.


Viszont olyan, hogy "mellékvese kifáradás", olyan nincs, ez egy baromság, amit valami idióta talált ki, aztán a sok hülye, nulla egészségügyi ismerettel rendelkező természetgyógyász meg auragyógyító átvett.


Mellékvesekéreg elégtelenség létezik. És ha van egy nagy agyalapi mirigy daganatod, az pl. okozhat mellékvesekéreg elégtelenséget is azáltal, hogy nem termelődik elég serkentő hormon. Bár az ACTH termelés utoljára szokott kiesni, előtte a többi hormon kiesése miatt azért valószínűleg lennének tüneteid.

A prolaktin pedig ezer meg egy ok miatt lehet magas (gyógyszerek, stressz stb.), nem csak daganat miatt.


Mindenesetre ha már volt kóros prolaktin értéked, akkor kérj egy beutalót az endokrinológiára.

febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na meg biztos, hogy olyan mértékegységben volt a prolaktin eredményed, ahol 50-150 a normál tartomány?

Mert ha igen, akkor az a normál felső határának 10-szerese, amivel mindenképp foglalkozni kell. Férfi vagy vagy nő?

Ki kérte egyáltalán a vizsgálatot?

febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgytudom, hogy a hosszú időn keresztűl folyamatos magas kortizolszint miatt egy idő után kifárad a mellékvese és ez okoz tüneteket. Nekem rég óta ( kb 5 éve) vannak különböző tüneteim, egy időben elhagytam a kv-t majd elkezdett javulni kicsit, viszont néha kisértésbe esek és megiszok 1 et viszont utánna mindig felerősödnek a tüneteim és úgy hallottam a koffein hatassal van a kortizolra.
febr. 18. 22:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, olyan mértékegységben volt. Férfi vagyok és bromocipint kaptam rá, de semmi egyéb vizsgálatot nem ajánlottak, szedtem egy ideig majd nézettem is akkor már lejjebb ment majd egy idő után elhagytam egy másik orvos javaslatára.
febr. 18. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez baromság, a mellékvese nem tud kifáradni.
febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!