Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegséggel született és...

Szívbetegséggel született és örökölte a babája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van itt más is aki szívbetegséggel született és örökölte a gyermeke?

Úgy nevezett 'lyukas szívvel' születtem nekem ez a tűszúrásnyi lyuk sosem gyógyult be de nincs problémám vele. Terhesség alatt magánúton mentünk el kardiológushoz megnyugtatás képpen, ahol kiderült hogy itt két lyuk volt csak 'be gyógyult' az egyik, az orvos továbbküldött minket Győrbe ahol magas pulmonális nyomás miatt Pestre mentünk tovább a Gokvi-be, volt magzati uh és minden egyéb alapos vizsgálaton át estem 31.terhességi héten, minden rendben találtak. 41+1 terhességi héten lett meg a babóca, természetes úton. Ugye minket a szülés követően vissza rendeltek Budapestre, ahová féléves korára kaptunk időpontot, voltunk is és elzavartak minket haza menjünk oda ahova tartozunk körzetileg és 'az időpont amúgy is tavalyi ez már nem él' címszóval haza jöttünk, aznap kértem időpontot Győrbe ahol mostanság voltunk és vissza járósok leszünk, mert találtak neki is rendellenességet. A kérdésem az mivel kicsit halálra rémülten jöttem ki a vizsgálatról a gyermekkel, mivel megnyugtató válaszokra nem méltattak, de mindegy is... Kettős pitvari septumdefektus, (ezzel tisztában vagyok mit is jelent) de ezzel, hogy közepes fokú valvularis és supravalvularis pulmonalis szűkület na ezzel nem és annyi hülyeséget olvasok a neten, akinek ezzel él a gyermeke nincs egyéb panasza? Fejlődésére sincsen hatással? (magánúton el megyünk kardiológushoz, hogy többet tudják erről csak addig is megnyugtatás képpen keresem a válaszokat)

Köszönöm, ha válaszolsz! 🤯🫣🙃


febr. 20. 08:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban ez a diagnózis, akkor ezzel mindenképpen foglalkozni kell.


Kettős pitvari septumdefektus: A pitvarok falában két apró lyuk található, amitől a vér átáramolhat az egyik pitvarból a másikba


Valvularis Pulmonalis Szűkület: pulmonalis szelep szűkülete, a jobb kamra és a tüdőartéria között. Annyit jelent, hogy nehezebben áramlik a vér a tüdőbe


Supravalvularis Pulmonalis Szűkület: szűkület a tüdőartéria felső részénél



Komplex probléma, nyilván lehetne rosszabb is, erre utal a közepes fokú, de semmiképp nem jó állapot. Azt sajnos innen nem tudom megmondani, hogy ez milyen tüneteket okoz vagy fog okozni, de mindenképp ajánlott a további kivizsgálás, hogy legyen egy pontos diagnózis és prognózis, majd ha kell, akkor kezelési tervetek.

febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!