Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az irritábilis bélszindróma...

Az irritábilis bélszindróma hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés
Körülbelül 4 éve vannak komoly emésztési gondjaim. Sok orvosnál jártam, de csak egy hónapja merült fel (a háziorvosom említette), hogy az IBS lehet a baj. Utánanéztem és biztos vagyok benne, hogy ez a problémám. Mivel korábban kimutatták, hogy tej, tojás ételintoleranciám van, ezért egy ideje kizártam szinte teljesen az étrendemből ezeket. Az elmúlt egy hétben szinte konstans fel vagyok puffadva és gyakran görcsöl a gyomrom. Pár napja szorulásom is van. Diabetológushoz csak májusra van időpontom, magán helyre pedig nem akarok menni, mert rossz tapasztalataim vannak. Nem tudom mit kéne tennem.

febr. 21. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem pszichiáter mondta, hogy ez a neurozis egyik tunete, pl klinkai depresszio, egyeb meghatarozott szorongas, agitacio, ilyenek.


Felirt igen, pszichiatriai gyogyszereket, nem macskagyokereket, meg citromfut, elmult minden IBS tunetem. Nekem pont az ellenkezoje volt. Fostam reggel kb 4x napkozben annyira nem vagy max 1x, este megint 1x. Ez minden nap, kb. 11 evesen kezdodott valasnal, egeszen 20 eves koromig ameddig eloszor pszichologushoz mentem, o is IBS re gyanakodott, utana mentem pszichiaterhez es o is ezt mondta.


persze vannak esetek amikor nem psziches, pszichotikus az eset.

febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
citromfuvet* bocsanat, es kifelejtettem, hogy nem csak ezt mondta, hanem a gyogyszerek utan abba is hagyodottak az IBS tunetek.
febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyulladás okozza a belekben. gabona alapú szénhidrát, cukor ,tej és tejtermék, glutén teljes elhagyása. 1 hónapon belül jobban lennél, ha bírod tartani a diétát. A napi étkezés 70 %-ban zöldség kellene hogy legyen ( krumpli és hüvelyesek kizárva) 30% meg álgabona lehet (rizs nem ). És semmi édes ízű dolog .
febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3


lehet. 2-es vagyok. En voltam 2 ultrahangon, allergia vizsgalaton, probaltam azokat amiket te felsoroltal, es nem valtozott semmi. De lehet ez csak en vagyok. Bar a kerdezo mar allitja, meg a haziorvosa is, hogy IBS-e van es ettol lehet es biztos benne a kerdezo. Ez nem azert kizarhato a gluten meg tejtermek probalgatas, csak idopazarlas.. Ezekre gyogyszereket szoktak irni. Az en fosasomra loperamide peldaul.

febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 ha ezt te valóban tudod, hogy mi okozza, akkor az egy tudományos áttörés, mert hivatalosan az az álláspont, hogy nem tudjuk pontosan mi okozza a betegséget.


Egyébként teljesen jót mond #3, gyakori probléma sokaknál, hogy valamilyen érzékenység triggereli az IBS-t. Szóval MINDEN ilyen ételre kellene vizsgálatot csinálni.


Másik gyakori dolog amit #1 írt, ha sokat stresszelsz vagy van egyéb mentális betegséged az garantáltan triggereli sajnos.


Ha ezek közül egyik se igaz rád, akkor próbáld az étkezésed széthúzni, szóval napi hétszer egyél pl, de kisebb adagokat, jóval kisebb adagokat. Vannak akiknél a mindig sok kaja problémákat okoz, de ez már ritkább dolog.


Ha egyik se válna be, akkor neked kell saját magadnak kideríteni, hogy mely ételeket tolerálod és milyen gyógymódok (gyógyszerek, teák, sport, yoga stb) segít. Sajnos ez egy olyan betegség aminek a kezelése változó egyénenként, így ha nem tartozol a gyakori betegek közé, akkor neked kell kitapasztalnod ezeket.

febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi még valami (3 vagyok)

1. a stressz valóban nagyon ront mindenen

2. az étkezéseket nem szét kell húzni, hanem napi 8 órán belülel kellene intézni és utána 16 órán át semmit nem kellene enni. Ugyanis a nyugalmi állapotban regenerálódhat a bél, ekkor gyógyulna a gyulladás.


Az a helyzet hogy a gyógyíthatatlannak mondott betegségeimből(orvosok szerint) szedtem ki magam az alábbi terápiával, amire évek keresgélése után találtam és ráment egy kisebb vagyon. Mert a doktornő, aki amerikában él és online konzultációkat tart( 125 000 Ft / óra) kicsit drágán mérte a tudását. De mindegy, kigyógyultam a Crohn betegségből,a lupuszból, a pajzsmirigy pusztulásból (Hasimoto) a depresszióból, súlyos ekcémából.Végülis mivelaz utóbbiak a terápia során maguktól elmúltak(nem ezt céloztam meg, hiszen volt nekem nagyobb bajom is) arra jutottam, hogy a kajálás egy csomó betegségre megoldás lehet. Az orvosaim le voltak döbbenve az eredményektől. Hozzáteszem és ezt az életmódot 3 éve csinálom és nem merek leállni, nehogy visszajöjjön valami.

A szar kajálási szokásainktól a bél begyullad, átereszt, a véráramba kerülő , nem oda való anyagoktól különböző betegségek alakulnak ki. Röviden kb. erről van szó.

febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
“A halál a belekben lakozik” -mondta Hippokratész. Tudott valamit az öreg.
febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül erre kaptam antidepresszánst de pár het után miután elkezdtem szedni a beleim szinte megnyugodtak. És negyed annyira sem figyelek rá, hogy most mit eszek. Olvastam errol cikeket, hogy mások is jártak már így és vannak ilyen irányú kísérletek hogy alacsonyabb dózisú antidepreszsanst írnak fel Ibsre. Egyebkent a kávét teljesen elhagynam ha netán fogyasztasz
febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire lesz hasznodra, de röviden leírom az én történetem.


Annyi a lényeg, hogy tinédzserkoromtól komoly gondok voltak az emésztésemmel, ami huszonéves koromban már tarthatatlanná vált. Nemcsak a gyomrommal voltak gondok, hanem zavart voltam (brain fog), szédölögtem, nem volt energiám stb.

Nos, elég sok gasztroenterológusnál jártam, természetesen a többség egyben pszichológus is volt (irónia), és megállapították, hogy mentális gondok okozzák, vagy közre játszanak.

Az egyik orvos kizárta teszttel a lisztérzékenységet, szóval a lényeg, hogy tényleg csak beképzeltem :D

Végül magánban elmentem egy újabb orvoshoz, aki amellett hogy jó nagy baromságokat hordott össze (hepatitisra gondolt ), azt tanácsolta, hogy menjek el élelmiszer-érzékenység vizsgálatra.

Nos pozitív lett gluténra, durumbúzára, élesztőre, tejre..Utána eszembe jutott, hogy még a "glutén előtti időkben" egy holisztikusabb szemléletű doktornő azt mondta, hogy szerinte az élesztőt biztosan kerülnöm kéne, de sajnos élesztőmentes kenyeret ehettem.


Miután elkezdtem a diétát, elég hamar kiderült, hogy a tejtermékek emésztésével komoly gondom volt, ahogy a kenyérrel is.

De sajnos nem volt elég, paradicsom, vörös hússal, vagy édesebb gyümölcsökkel is gondom van.

Öcsémnek hisztamin intoleranciája is van, és a szüleimnek is gondja a magas hisztamintartalmú ételekkel, a puffadás, reflux is elég gyakori a családunkban.

Szóval ez egy elég összetett dolog, és sztem általában semmi köze pszichés problémákhoz. Nekem max. rátett a fősuli, a vizsgák, de ennyi.

febr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!