Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a vércukorszint már jelenth...

Ez a vércukorszint már jelenthet rosszat?

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen tünetem, de van némi túlsúlyom, 42 éves férfi vagyok.


Egy ismerős vércukorszint mérő készülékével az elmúlt napokban csak kíváncsiságból méregettem párszor a szintemet evés előtt.


18 órás teljes koplalás után mértem mindig, ami időszak alatt csak tiszta vizet fogyaszottam. A mért értékek 6,2 és 6,4 között mozognak.


A neten azt olvastam, hogy csak 6,0-ig lennének normálisak az értékek. Ezek, amiket mértem mit jelentenek? Mennyire jelent ez rosszat? Van már egy kialakulás alatt lévő cukorbetegségem? Esetleg érdemes lenne elmennem orvoshoz egy kivizsgálásra?



febr. 26. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Eppen a felso hataron van. De ha megnyugtat, vizsgaltasd ki magad.
febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az éhgyomi vc szint normális értéke 3,7 - 4,9 között mozog.


5,0 - 7,2 pedig a nem éhgyomi.


De persze attól még lehet normális az értéked. Említsd meg az orvosnak és hallgasd meg mit mond.

febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 óra kicsit sok. Mi a helyzet, ha közvetlenül felkelés után, maximum 12 óra koplalás után méred? Ugyanis utána elkezdhet kúszn i felfelé felkelés után, hiába nem eszel. Ha ez is mondjuk 5,5 fölött van, pláne 6 fölött, akkor javaslom, hogy fordulj a háziorvoshoz. A fenti érték is gyanús azért.
febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Reggel felkelés után érdemes mérni. Ha akkor 5,5 pláne 6 fölött van, akkor érdemes kivizsgáltatni illet rendszeres időnként ellenőrizni.
febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Egy normál laboros vérvételre menj el,ott mennyi. 6,4 az semmit nem jelent most nálad, csak oda kell figyelni az étkezésre, pontatlanok ezek az otthoni mérők és a 18 órás éhezés is negatívan befolyásolja. De nem szabad félvállról venni.
febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

2.

Nem jól tudod, a felső határérték néha 5,5, de többnyire a 6.

febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es diabéteszes vagyok! Az éhomi labor referencia / normál érték 4,0 - 6,4 mmol/l közt kell lennie! Ez a hivatalosan / orvosilag elfogadott érték. Ez a Éhomi vagyis az éhgyomora való érték a 4,0 - 6,4 mmol/l. Az étkezés utáni pedig 4,5 - 6,9 mmol/l a normális. Ezen értékek felettiek, vagy ezen értékek alatti eredmények már cukor betegségre utalnak! A cukor betegség miatt többször voltam laborban! Igy már ismerem az alap értékeket. Én a 2-es diabéteszre 2 X 1 1000 MG metfogamát szedek. Amivel 6,9 és 7,4 között vannak az éhomi értékek nálam. A gyógyszer nélkül fel ugrig 9 feölé.
márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 órán át nem ettél, azért is megemelkedhet a cukor. Nézd meg, hogy ha normálisan étkezel, akkor hogyan alakul. Amúgy meg hiába mész el egy normál laboros vérvételre, egy egyszeri éhgyomri érték akkor sem mond sokat. A vércukor nyilván nem állandó. Most attól még, hogy egyszer mérsz egy magasabb értéket, nem jelenti azt, hogy cukorbeteg vagy. Persze odafigyelni rá sosem baj, csak azt mondom, hogyha teheted, mérd meg gyakrabban, ne egy egyszeri értékre hagyatkozz. Ha meg többször is magasabb a cukrod, akkor háziorvos.
márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!