Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megvágtam az alsó ajkam kb. 4...

Megvágtam az alsó ajkam kb. 4 hete, azóta sem gyógyult be, valami gyógyítás gyorsító tipp?

Figyelt kérdés

Egy konzervdobozzal megvágtam :D az alsó ajkam kb. 4 hete.


A gond az, hogy olyan helyen van a vágás, hogy ha el is kezd gyógyulni, egy tüsszentésnél vagy ásításnál, esetleg ha kajához nagyra nyitom a számat, szétszakad a seb. Ez így megy négy hete folyamatosan, hogy elkezd begyógyulni, tüsszentek egyet, és szét is szakad.


Legutóbb tegnap este szakadt szét, pedig már napok óta gyógyulófélben volt, alig látszott a seb. Most úgy szétszakadt, hogy teljesen bevérzett az egész seb, úgy nézek ki, mint akinek bevertek egy nagyot.


Valami gyógyításgyorsító tipp? Van a patikában valami vény nélküli, amit esetleg rákenhetek?


márc. 2. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Bizonyára a patikában tudnak ajánlani valamit erre.
márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nahát, ezt komolyan mondod? Nem is gondoltam erre!


Tapasztalatok érdekelnek te mindent tudó, nem pedig az, hogy a patika mit akar rám sózni.

márc. 2. 08:50
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Milyen bunkó vagy.. pedig akartam ajánlani egy tuti megoldást. 😄
márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy menjek patikába? :D


Lehet bunkó vagyok, de kegyetlenül fáj, ha naponta felszakad egy 7 milliméteres seb az ajkamon. Próbálj belecsípni az ajkadba körömmel, na kb. 150-szer annyira fáj, mint a csípés.

márc. 2. 09:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Só vagy alkohol összehúzza a sebet.
márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azt akartam ajánlani, hogy vegyél Anaftin zselét és tedd rá. Hagyd megkötni rajta. 2 nap alatt helyrejön. 😄

3-as voltam.

márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2

El is mehettél volna a patikába, nem hiszem, hogy végbélkúpot ajánlottak volna.

Tartsd mindig bekrémezve, hogy rugalmas legyen, ne szakadjon, ha mozdítod. Körömvirágkrém segíti a hámosodást.

márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a sima krém tényleg jó ötlet.


Sajnos most is az történt, hogy kb. 1,5 hete gyógyult, már teljesen simának éreztem a sérülést, nyoma sem volt. Na de tegnap reggel ásítottam egy nagyot, és puff, szét is szakadt a régi sérülés helye. Most megint tiszta vér, és ugyanott vagyok, mint a elején.

márc. 15. 17:24
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdezeő! Jaj szegény. :( Jobbulást kívánok. :) Gyógyulj meg minél hamar. :) :) :)
márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!