Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukor szintes vérvétel...

Vércukor szintes vérvétel előtt este burgerkinget ettem és a teszt azt mutatja hogy inzulin rezisztens vagyok. Ez szerintem azért nem igaz mert soha nem eszek semmi cukrosat naponta 2 liter pepsi max de abban nincsen cukor. Meglehet hogy azért?

Figyelt kérdés
Mutatta azt a teszt mert a gyors kaja nagyon sós és cukros üdítő járt hozza ez emelte meg ennyire azt a szintet? Nagyon aggodok
márc. 11. 23:39
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Milyen fajta, hány pontos IR vizsgálat volt? Egyébként IR beteg lehet olyan is, aki nem eszik semmilyen cukrot, nincs ehhez köze, cukorbeteg is lehet. Viszont akármilyen is a Pepsi, napi 2L semmiképp nem jó. Meg kellene ismételni úgy, hogy előtte nap este nem eszel, iszol ilyeneket és ha nem többpontos terheléses IR vizsgálat volt, akkor azt elvégezni.
márc. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kéne tudni, pontosan milyen vizsgálat volt. Csak HOMA-indexet néztek? Mert akkor meg kéne nézni rendes cukorterheléssel is. Ha cukorterhelés volt és határeset, akkor esetleg lehetett a vacsorától, akkor azt is ismételni kell. De egy bőven pozitív cukorterhelést nem okoz a vacsora.
márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!