Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éhgyomori 8-as cukor igaz még...

Éhgyomori 8-as cukor igaz még nem cukorbetegség?

Figyelt kérdés

márc. 18. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De.
márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magasnak számít éhgyomorra a 8. 4 felett, de 6 alatt kellene lennie.
márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hááát azért ez már sok. Ki mérte? Mikor? Mindig annyi?
márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mentem egy vizsgálatra és akkor mérték,pár napja talán egy hete.Nem tudom hogy mindig annyi e,viszont nemsokára megyek direkt emiatt cukorterhelésre(ha sikerül)
márc. 18. 19:54
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ebben az a bibi, hogy cukorterhelésest csak 7 alatti éhomi cukorral csinálnak, bár sosem értettem, hogy a 8-as vagy afeletti cukornál miért akarják erőltetni a terheléses vizsgálatot állandóan, nem végzik el, szerintem egyértelmű a betegség vagy a kezdeti stádiuma. De az is igaz, hogy 1 mérés, nem mérés, akár lehet laborhiba is, nálam volt ilyen, nekem mondjuk 11-et mértek, de hamar rájöttek, hogy nem stimmel, megismételve normál tartományban volt.
márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szegheő Péter válasza:
100%
Cukorbeteg, akinek az éhomi vércukor szintje 2 mérésből laborban rendre 7,1 mmol/l, vagy a felett van, egy random mérése laborban 11 mmol/l felett van, vagy a HbA1c-je 6,5%-ot meghaladja. Ujjbegyből vett minta esetében a laborhoz képest -1 mmol/l az eltolódás, tehát ujjból mérve 6,1 a limit, de az eléggé megbízhatatlan, így abból nem elegáns diagnosztizálni. Laborban az éhomi 8 gyanús, hogy cukorbetegség, legalább meg kell ismételni, vagy nézni kell mellé egy HbA1c-t! Ha az éhomi 8 mellé mondjuk a vizelet is tartalmaz cukrot, akkor nincs további kérdés, akkor már kezelni kell és nem tovább diagnosztizálgatni!
márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De
márc. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!