Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkoromban mit adhatott...

Gyerekkoromban mit adhatott az orvos?

Figyelt kérdés
9-10 éves lehettem , és nagyon beteg voltam.. láz ,remegés stb... Kijött a háziorvos és a fenékbe beszurt valamit.. rá 3 percre semmi bajom se volt. Mi az az anyag ami a tüneteket ilyen gyorsan eltünteti???

márc. 21. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akarmi, ha injekcioban kapod, sokkal gyorsabban hat, mint egy tabletta.
márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Valószinüleg egy nagy adag antibiotikum, injekcióban sokkal gyorsabban hat
márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Én is kaptam már fenekembe injekció. De nekem azért több mint 3 perc alatt hatott. Volt olyan 15 - 20 perc mire hatott. A tablettás gyógyszerek meg legalább 45 - 60 perc mire hatnak. Ezek saját tapasztalatim! Szóval az injekció sem hat legtöbb esetben 3 perc alatt.
márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Talán algopyrin injekciót.
márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is a lázcsillapító a legvalószínűbb. Ott látványosan "jobban leszel", mikor hatni kezd, és egy injekció gyorsan felszívódik. Valójában pont hogy a szervezet védekező reakcióját csökkenti, azért vagy lázas mert így jobban tud dolgozni az immunrendszer. Szóval ez nem gyógyít, csak kellemesebben érzed magad tőle. (Szerencsére lényeges gyógyulást lassító hatását nem sikerült kimutatni a lázcsillapítóknak, nyugodtan be lehet szedni közérzetjavítási céllal.)
márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!