Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki meghal a kórházban,...

Ha valaki meghal a kórházban, átlagban a halál beáltát követően hány órán belül értesítik a hozzátartozót?

Figyelt kérdés
márc. 22. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden korhaznal más a rend. Környékünkön ha hajnalban akkor reggel hivnak 6-7kozott

Nappal ha meghal akkor utána egy kevés időn belül este pedig 10ig hivnak. :) magyaran csak nappal hivnak rövid időn belül. De nemtudom máshol hogy szoktak. Reggelre ha meghal reggel este 10től reggel 5-6ig is reggel :)

márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem felhívtak hajnali fél ötkor, a zárójelentés szerint háromnegyed órával azelőtt halt meg.
márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám mikor meghalt, akkor először felhívtak a belgyógyászatról, amikor onnan átkerült az intenzívre (dél körül, hirtelen összeomlott a keringése), majd kb. 1 óra múlva az intenzívről, és mondták, hogy mivel semmilyen kezelésre nem reagál max. néhány órája lehet hátra, majd újabb 1-2 óra után hívtak, hogy meghalt (vidéki megyeszékhely kórháza). Nagymamám 3 hete volt bent, egyre gyengült, vizesedett a szíve, tüdeje, egyre kevésbé volt magánál, belgyógyászaton volt, és ő valamikor az éjjel aludt el örökre, reggel hívtak minket 7 óra körül, a reggeli műszakváltásnál vették észre (Margit kórház).
márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért érdekel mert közeli hozzátartozóm van bent, végstádiummal, telefonját nem veszi fel, az osztályt pedig nem lehet elérni... Szintén Margit kórház.
márc. 22. 13:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Apám mikor meghalt akkor magáról a halálról nem szóltak...


előtte való nap felhívtak hogy a fater rosszul lett és bevitték az intenzivre a Bajcsizsilinszky korházba... ez kb este 8 körül volt.


Reggel kb 7-8 között mentem be, akkor közölte az egyik flegma fa szkalap orvos hogy az apám meghalt.


Szerintem ez attól si függ milyen a korházi személyzet.

Lehet ma már az is csoda ha észreveszik hogy meghalt valaki, nem hogy még a rokonoknak is szóljanak.

Az egészségügy romokban!

márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagymamá hajnalban halt meg, 8-9 körül hívtak. Apám késő este, másnap reggel telefonáltak. Viszont ugyanitt halt meg apósom, hajnal 3kor, azonnal telefonáltak a páromnak, ő meg szegény ült az ágyon hatig, mert addig nem mehetett be.
márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nappalos műszakban (6-18/5-17) exitálás után 30-60 percen belül szoktuk értesíteni a hozzátartozót.


Éjszakás műszakban kicsit összetettebb a dolog, ott vacsora és gyógyszerosztás után nem szoktunk annyit érintkezni a betegekkel, kivéve ha valakinek fájdalmai vannak, de ha csak csendesen elalszik, akkor azt osztály átadásnál szoktuk észrevenni 05:00-07:00 között.


(Ha észrevesszük pl. 10:00-kor, hogy meghalt (minden esetben ellenőrizzük a légzést, pulzust, vérnyomást) akkor áttoljuk egy üres szobába/kezelőbe, ahol éppen van hely, közben jön az orvos, megvizsgálja, az orvos kimegy, megírja a papírokat, megír két dögcédulát, 2 óra kötelező pihentetés után megmosdatjuk,átpelenkázzuk/teszünk alá “matracvédőt”, ha volt sérülése amin kötés volt azt lecseréljük, a szemeire nedves vattapamacsot teszünk, az állát pedig felkötjük, összeszedjük a személyes holmijait stb. )

márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7# Ez nagyon érdekes, de sajnos nincs mindenütt így. Apósom szobatársa mikor meghalt, még látogatáskor is csak egy fehér lepedővel volt letakarva. Apósom szerint pedig dél körül voltak megállapítani, hogy meghalt.


6# voltam

márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Sajnos tudom, hogy nagyon sok helyen nem így megy. Még kórházon belül, két osztály között is hatalmas különbségek tudnak lenni..

Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani, ami szerencsére ebből a szempontból/ebben a szituációban jó.

márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7-es


Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad.


Csak kíváncsiságból-miért kell 2 órát kötelezően pihentetni a holttestet?

márc. 22. 14:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!