Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vese és máj ciszták?

Vese és máj ciszták?

Figyelt kérdés

Vese és májciszta?

30 éves korom körül egy darab májcisztám volt, veseciszta nem volt (25 mm).

Jelenleg 40 vagyok és van már 3 db májcisztám (25-20-17 mm) plusz a bal vesémben több apró ciszta.

Ultrahangon most, hallottam, hogy sorolja a cisztákat.

Az eredményt később kapom meg (munkahelyi szűrés), azt mondta nem kell vele foglalkozni. Ez tényleg így van?

Viszont nekem furcsa, hogy egyre több lesz, nem iszom, nem dohányzom, nem étkezem zsírosan, mozgok, nem vagyok kövér. Azt hallottam, hogy mondta, hogy a vese és máj is jó szerkezetű. Egyébként van mitrális prolapsusom és azt olvastam, hogy ezek így összefüggenek és létezik egy policisztás vese vagy multicisztás vesebetegség felnőttkorban, ahol a billentyűzavarok is jelen vannak.


Van erre valami diagnosztika? Edzek így fehérjét is iszom, viszont, ha ilyen bajom lenne, akkor ez nem lenne túl szerencsés.


márc. 23. 08:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy pl. petefészkemben nincsenek ciszták (soha nem is voltak, lekopogom)., furcsa, hogy "csak" a máj és vese.
márc. 23. 08:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vannak panaszaid, akkor lehet jelentőségük. A háziorvosodnak érdemes megmutatnod a leleteidet és ő valószínűleg tud válaszolni z aggodalmaidra is.
márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs polycisztás vesebetegséged, mert az másképp néz ki: ott a cisztáktól már szinte nem is látszik a normális vese. Ez nincs összefüggésben azzal, hogy hogyan élsz és tényleg nincs semmi jelentősége.
márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!