Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkas röntgenen mit jelent...

Mellkas röntgenen mit jelent a sinusok jobb oldalt szabadok,bal oldalon fedettek?-Melyet mérsékelt pleuralis folyadék okozhat

Figyelt kérdés
Háziorvos szerint lehet valami gyulladás,írt antibiotikumot.Baloldalon semmi nem fájt,a jobb oldalon volt mellkas fájdalom nyomásra ami mozgásszervi ill. bordaporc gyulladás orvos szerint.Baloldalon volt 2 thoracotomiám 11 hónapja,nem tudom összefüggésbe lehet e.Máskor is volt ott folyadék de kontrollokn a mellkassebész arra soha sem mondott semmit,nem is érdekelte mit ír a radiológus ő csak a rtg képet nézte.Most csak ősszel kell kontrollra mennem a mellkassebészetre,de amúgy is megkaptam ne menjek mindig kis dolgokkal.Haziorvoshoz menjek,na hozzá meg mehetek....
márc. 24. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
"de amúgy is megkaptam ne menjek mindig kis dolgokkal" - istenem ez azért elképesztően gusztustalan hozzáállás.
márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Folyadék van ott, de csak feltételezik, azt le is írták, AB-től más kezelése nem igazán van és hát valóban kérdés az, hogy egyáltalán kell-e kezelni. Semmi nem utal arra, hogy most menned kellene mellkas sebészetre vagy szakorvoshoz. Thoracotomia elég régen volt, nem hinném, hogy most ez emiatt van.
márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet régen volt,de októberi kontrollon még mindig volt egy 4,5 cm üreg a csúcsnál.Agusztusin pedig még lent is volt.Nekem ez elég komplikált ptx volt.Heimlich szeleppel engedtek haza ,és mikor kivette a csövet 9cm-es üreg volt.Ahogy a mellkassebész mondta betokosodott légzárvány.Ez május vége volt.Valamit a rekeszizommal is csinált a második thoracotomiánál.Még gyakrabban jártam kontrollra minden másodikon volt ilyen folyadék írva,de ahogy írtam is m.sebész ezzel nem foglalkozott.Rtg képet nézte és szerinte minden okes volt.Rákérdeztem egyszer...azt mondta ne foglalkozzak azzal mit írnak.
márc. 24. 18:51
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor neki kell hinni. A radiológus azt írja le, amit lát, de konkrétumokat nem mindig tud, csak feltételezi a dolgokat.
márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!