Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteghez mentőt hívnak, de...

Beteghez mentőt hívnak, de beteg a családtag (mozgássérült) És elviszik az embert akihez mentőt hívtak de a családtag nem tud menni utánna, olyankor mi történik?

Figyelt kérdés

Hogyan tovább ez esetbe?


Semmi nincs hozzátartozó csak a beteg mozgássérült családtagja..


Nagyon rossz helyzet.



márc. 26. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen esetben házi gondozás kérhető a mozgássérült családtagnak háziorvoson keresztül, valamint alapítványok segítségével el lehet juttatni a mozgássérült családtagot a kórházba látogatni.
márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Telefonszámot hagynak, azon érdeklődik.
márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hol, milyen módon kérhető házi gondozás?
márc. 26. 11:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja értem, házi orvostól
márc. 26. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Házi orvossal kell beszélni, ő felveszi a kapcsolatot a gondozó szolgálattal. Viszont ez fizetős. Nem nagy összeg, de nem ingyenes.
márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A gondozó szolgálat megy a beteg után rá néz, hogy mi van vele ha a családtag nem tud menni?
márc. 26. 11:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem. Az a családtagnak van, otthonra. Bevásárolnak, gyógyszert íratnak- kiváltanak, orvoshoz kísérik, stb. Ezért HÁZI gondozó, mert házhoz megy. Aki kórházban van, arról jó esetben gondoskodik a kórház, tehát ennek, amit te kérdezel, értelme sem lenne.


Gondolom, a mozgássérült családtagot eddig az a valaki látta el, aki most kórházban van. Az ő "helyettesítésére" van a házi gondozás.

márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kórházba került betegnek felveszik az adatait,majd telefonon megkeresik a házi orvosát.Innen már ő fog intézkedni.
márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oké, azt naggyából értem, köszönöm.



Térjünk vissza a kórházba került beteghez,

Táskaja elkeszítve, mosakodáshoz, papucs , törölköző stb az táskában, elviszi a mentős a beteggel?


Ha nincs ki utánnamenjen mi lessz vele?

márc. 26. 11:56
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Én egy rövid ideig mentőztem és igen, vittünk el magunkkal motyót ha nem volt aki utána hozza.

De ez még 2005-ben volt, nem tudom most miképp megy.

márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!