Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert van az hogy minden...

Miert van az hogy minden labor más referencia tartományokal dolgozik? Pl volt már olyan hogy ugyan az a (szám)értékem az egyik laborba megfelelt a másikba csilagozták

Figyelt kérdés

Nektek volt már hasonló tapasztalatotok?

Ugyan abba a városban voltam de külonböző laborban..



márc. 26. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy egyik laborban az 5,9-es glükóz értékemet csillagozták, a másikban meg nem.
márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Érdekes. Mert nekem akárhányszor voltam orvosnál vagy laborban és több helyen laborban mindig ugyanazokat csillagozták. Például: wbc-fvs, vagy Granulocyta amit csillagoztak.
márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenhol más gyártmányú gépekkel dolgoznak.A kórházak is a saját laboreredményeiket veszik figyelembe .Hiába mutatod a labor eredményedet,nem érdekli őket.
márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Néha kell a reagensek után kalibrálni a gépeket. Menj hét elején.
márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én nekem pl az rbc szintem 5,79 es mult éven voltam kivizsgáláson ahol a referencia ertekek 4 től 6 ig voltak most meg voltam a házi orvosomnál és ott ugyan úgy 5,79 lett az eredmény de a referencia tartomány ebben a laborban 4,40 től 5,50 ig van igy csillagozta..
márc. 26. 16:44
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ha valami az alsó vagy felső határértéken van, az már egy jel h az az érték nem oké.
márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
#6: Ez azért nem így van.
márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A referencia alsó és felső érték, egy mérések átlagából és szórásából matematikailag kreált tartomány.

A csillagot a gép teszi oda. Hogy klinikai relevanciája konkrétan számodra van- e a dolognak, azt a vizsgálatot kérő orvosod dolga kiértékelni.

Attól, hogy valahol csillagod van, még lehet "jó", vagy megfelelő. És fordítva, van ami pl kezelés hatására ki kell hogy menjen a normálértékből és akkor örül a dokid (pl. INR, koleszterin )

márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha valami alsó vagy felső határon van és nincs az okára egyértelmű magyarázat,akkor azt kontrollálni kell ergo pár hónap múlva vérvétel. De azért nem mindegy,hogy mi az az érték. Pl egy monocita érték simán romlik egy megfázástól aztán helyrejön. Míg pl egy határértékes pajzsmirigy érték már gond. Vagy egy határértékes vas érték is gond.
márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem momdjuk csak az a furcsa hogy az en konkrét értékem ugyan annyi már egy éve ezek szerint. ..

De mégis valahol referencia tartomanyba bele esek valahol nem .

Most ha ugyan azon a napon elmenék két különboző laborba ahol az egyikbe megfelel az értékem a masikba meg nem es ezt a két leletet az orvos orra alá nyomnám az egyikre azt mondana hogy jo a másikra hogy nem jo ? Pedig az en értékem ugyan annyi 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

márc. 26. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!