Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stroke utáni felépülés?

Stroke utáni felépülés?

Figyelt kérdés

50 éves rokonom vérzéses stroke-ot kapott 7 nappal ezelőtt.

Tünetei: fél oldali bénulás, beszédzavar, szédülés, arczsibbadás, 220-as vérnyomás. 2 órán belül kórházba került. Első naptól kezdve ahogy bekerült alszik napi 20 órát, az első napon még kalimpált a mozgó végtagjaival az ágyban fekve, és nagyjából érthetően motyogott valamit (igen, nem, pisilni kell).

Viszont amit ma láttunk a kórházban az elkeserítő volt... már szinte alig mozog, szinte csak artikulálatnal hangok jönnek ki belőle, a szeme nincs nyitva, a testhőmérséklete felment 37,2-re, a vérnyomását le tudták vinni 160-170/100 körülire. A legutolsó CT múlt hét szerdán volt, azt mondták, hogy a vérzésből nagyon minimális szívódott fel, és a teljes jobb oldala bénának tűnik.


Orvossal a hosszú hétvége miatt nem tudtunk beszélni.


Kinek mi a tapasztalata, menthető még az ilyen helyzet? Felépülhet? Annyira félelmetes, hogy így fest, ahhoz képest hogy 8 nappal ezelőtt még teljesen egészségesnek tűnt :( Vagy teljesen "normális" 1 hét után még ez az állapot, és egyszer csak kinyitja majd a szemét, és kezdődhet a rehabilitáció? :(



ápr. 1. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Az igaz,hogy gyorsan kórházba került,de mennyire hatásos volt a beavatkozás .Én most nem akarok megnevezni kórházat,ahol a közeli megyék központi sztrók osztálya van,csak éppen nincs hozzá megfelelő műszerekkel fel szerelt műtő,sem orvosok.Én ilyen helyre kerültem hét végén az esti órákba.

Azt gyorsan felmérték nagy a baj,közölték is itt nem tudnak sgiteni,óráim vannak vissza,megfogok halni.Amit megtehetnek felhínak kb 160 km re lévő kórházat,hogy vállalnak e ? Igen,vállaltak ha oda visznek mentővel,és útközben nem halok meg.A sztrók legsúlyosabb esetét éltem át,agytörzsit.

Ami annyit jelent,az agyba menő fő ér záródott el.Igazából az ott lévő orvosok sem hitték hogy életben maradok.Azt meg még nem is remélték hogy menni is tudok.1000 ből 3 ilyen van.A többi meghal.Nagyon jó védőangyalom van,azóta is mondogatják az orvosok.

Vissza kerültem az elküldő kórházba.Itt láttam olyan betegeket,mint amilyen a kérdésben fent van .Mely területeket öntött el a vér.Beszéd központ,mozgás,látás központ.Mellettem a kórteremben 40 éves volt ilyen állapotban.Nyomják az infúziót és várják a javulást.Nekem az meglátásom amig remény van a gyógyúlására valamilyen szinten,orvosi ellátást is igényel addig bent tartják. Igyekeznek mennél előbb túladni a betegeken.

Jobbulást kivánok !

ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!