Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan győzzem le a bőrgombát?

Hogyan győzzem le a bőrgombát?

Figyelt kérdés
Voltam már több állami- és magánorvosnál, szerintem nem is veszik komolyan, azt mondják mindenkinek van bőrgombája csak nem mindenkinek produkál tüneteket, mindig adnak kenőcsöt meg tablettákat amiket beszedek és nem segít már kb 5-6 éve visszatérő. Már mindent próbáltam, napi 1-2x zuhanyzok, mindig tiszta ruhát hordok, igényes vagyok, sűrűn húzok új ágyneműt, törölközőt, már párátlanító gépet is vettem a lakásba hátha az a baj, teafa olajas tusfürdőt használok, egyszerűen semmi nem segít. Az immunrendszerem rendben van, folyamatosan vitaminokat is szedek. Van mikor fél évig elmúlik de mindig visszatér, már ötletem sincs hogy mit kezdjek vele? Nem olyan durva de engem zavar a pár pötty is, a hasamon vannak, a hátamon és néha a nyakamon. Van ötletetek?

ápr. 10. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ötlet sincs, hogy mitől lehet?

Uszodába jársz? Törölköző, ágynemű megfelelően gyakran van cserélve és megfelelően magas hőmérsékleten mosva? Mosógép tiszta? Nem használsz senkivel semmit közösen?

Van betegséged? Cukorbetegség?

Szedsz bármilyen gyógyszert rendszeresen más probléma miatt, aminek lehet ilyen hatása?

ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bőrgomba?

Azért annak van pár válfaja melyik lesz a tied?

Mondjuk az ekcéma szokott a leggyakoribb lenni arra szódabikarbónás vizes lemosás natúr boltban kapható kamillás kenőcs kb 500-ft és avval bekenni.

ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen testtájon vannak gombáid?


A többi, általam felmerült kérdést már előttem feltették.

ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A bőrgyógyászat elég "sötét" terület. A mindennapos 1-2 -szeri zuhanyozás, pláne tusfürdővel, de szappannal is, lehet káros is, hiszen lemosódik a bőrt védő savköpeny és a faggyú is. Az összefekvő és illatmirigyeket is tartalmazó bőrfelületeket, testtájakat ajánlatos nedves kendővel áttörölni naponta, de a többi bőrfelületet nyugodtan lehet "szabadon" hagyni, attól még az ember nem büdösödik be.
ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1) 60 fokon szoktam mosni az agynemut, fehernemut, zolnit, torolkozot, sajnos a ruháimat 30 fokon mert kulonben tonkremennek. Erre is gondoltam, viszont az orvosok szerint ez teljesen mindegy. Nem járok se konditerembe se uszodába, sehova és nem osztozok semmin senkivel. Semmilyen betegségem nincs illetve gyógyszert sem szedek.


2) Ez a baj hogy nem tudom, mert nem vesznek mintát mert nem is veszik komolyan, kicsi pöttyök amiket nehéz észrevenni viszont ha lebarnulok fehér marad. Ezt a kamillás kenőcsöt megveszem, megpróbálom köszi!


3) Has, hát, nyak, sehol máshol.


4) Akkor lehet hogy maximum 1x szabadna zuhanyoznom naponta és nem minden nap tusfürdővel, jól értem ezt tanácsolod?


Köszönöm a gyors válaszokat!

ápr. 10. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
5: De akkor biztos, hogy egyáltalán gomba?? Nem lehet valami allergia?
ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszert szedsz valamire? Fogamzasgatlo?
ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!