Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szelektív IGA hiány kezelesébe...

Lali1013 kérdése:

Szelektív IGA hiány kezelesében vagy gyógyítására van e valami lehetőség,vagy valamilyen kezelés ami segít a fertőzések elleni védekezésben?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta van szelektív Iga hiányom. Tudom hogy nem lehet gyógyítani és kezelni sem. Csak a ferrőzések elleni védekezés ami a d3, multivitamin,immunerősítők.

De havonta min kétszer elkapot valami felső légúti nyavaját.

Tonnaszámra szedtem már gyermekkoromtól az antibitikumot és erősebbnél erősebb fájdalomcsillapítókat a folyamatos torokfájás miatt

.Pl tramadol, ralgen,Curidol.és egyébb külölegességeket.

32 évesen néha 60 nak érzem magam . Hiába próbáltam ki rengeteg immunerősítőt semmi nem segít hogy ne betgedjek meg gyakran.

Tudna e valaki ajánlani valamit vagy valakit aki tud ebben segíteni hátha mégis lehetne valahogy ezt az Iga hiányt kezelni?



#torokfájás #autoimmun betegség #immunbetegség #immunológus #Iga IGA #Felső légúti megbetegedések
ápr. 23. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen D3 vitamint, multivitamint, immunerősítőt szedsz pontosan?
ápr. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia,jelenleg Béres vita D3 3200NE,és Actival max multi- vitamint fogyasztok. Napi 2 db mindkettőből.
ápr. 28. 00:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Ezeket mióta használod? Másfélét próbáltál már? Azzal összehasonlítva melyik a jobb?


Milyen egyéb panaszaid vannak? Az összeset, ha lehet.


Milyen a testalkatod? Melyiket bírod jobban: a hideget vagy a meleget?

ápr. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg szedsz antibiotikumot és fájdalomcsillapítót? Ha igen, milyet,
ápr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen étrendet folytatsz?
ápr. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyéb panaszaim az Iga hiány(valószinű) miatt kialakult aszthma mely csökkent gyermekkorom óta, valamint allergia a háziporatkára mely ellen megpróbálunk a lehető legjobban védekezni.

A leggyakoribb panaszom hogy szinte folyamatosan egyik betegségből a másikba zuhanok(nátha,megfázás,torokgyulladás,fülgyulladás,ritkábban arcüreggyulladás, gyermekkoromban többszöri tüdőgyulladás.) De a legkínzóbb tünet mely szinte folyamatosan fenn áll az a torokfájás.

A jelenlegi gyógyszereket kb 1 éve szedem, de rengeteg sokmindent kipróbáltam és nem érzek külömbséget(supradyn,Centrum,Jutavit multiv,és stb. D3 ból kb 10 félét akár napi 12000 NE)

Jelenleg nem szedek semmilyen antibiotikumot.

Testalkatom átlagos 83 kg,175cm.

Étrendemmel nem nagyon foglalkozom,bár lehet hogy kellene.

ápr. 29. 04:45
 7/9 anonim ***** válasza:

#6. Szia! A mi családunkban is előfordul minden: autoimmun betegség, pajzsmirigy alulműködés, pm gyulladás (Hashimoto), tüdő betegség (COPD), allergia (különbözek), hisztamin intolerancia, GERD, SIBO, stb, nem sorolom tovább, oké?

Első körben szerintem olvass ennek utána: ózongenerátor.

(Mi pár nappal ezelőtt vettünk egyet és nagyon jó.)

Baktériumok, gombák, stb-k ellen. A poratkákat is megöli!


Ha szeretnéd, adok linket, hogy mi hol vettük, de bárhol veheted, csak figyelj a paraméterekre, visszajelzésekre és mindenre, amire kell. (Mi online vettük.)


Ez egy hordozható eszköz, a ház egyik helyiségéből át tudod vinni a másikba és az összes szobában, konyhában, mellékhelyiségben tudod használni. Mindent fertőtlenít. (Ember, állat, növény addig ott nem lehet, és még egy ideig! A használati utasítást alaposan el kell olvasni és betartani!)

Már ez is sokat fog jelenteni.


Másik: lehetőleg a legjobb minőségű vitaminokat, étrend-kiegészítőket szedd.

Mi már több, mint egy évtizede kerestük, hogy melyik a legjobb, melyik az, ami tényleg hat.

Vannak jók (vannak nem annyira ismertek és ismertek is), de azokat ki kell kísérletezni, önmagán figyelje meg az ember, hogy tényleg hat-e.


(Nekem évekbe telt, mire rájöttem egyáltalán, hogy mi az egyik bajom-betegségem, a másikat pedig még nem is tudom - pedig úgy nyilván könnyebb lenne kezelni.)


Harmadik: tiszta vizet iszol? Nem úgy értettem, hogy szoktál-e vizet inni, hanem úgy, hogy tiszta (tisztított) vizet iszol esetleg műanyag flakonban tárolt ásványvizet vagy csapvizet? Vagy miket?


Ha nem figyelsz oda a kajálásra, akkor az is jelenthet gondot! Az étkezésre is oda kell figyelni, méghozzá kiemelten.

Glutén jut beléd? Kenyeret, pékárut, tésztákat, fogyasztasz? Cukorral hogy állsz?


Meg tudod írni, hogy a hideget vagy a meleget bírod jobban? Nem véletlenül kérdeztem.


Ha szeretnéd, még írok további részleteket, tapasztalatokat.

ápr. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7#.

Szia. Köszönöm az infókat!


A meleget jobban bírom egyébként.


Általában mentes ásványvizet iszom,teát,gyümölcslevet. A szénsavas italokat kerülöm.


Igen. Kenyeret,pékárut és tésztákat is eszek. Ezeknek lehet némi köze a tünetekhez? Nem vettem észre hogy a gluténra érzékeny lennék!

Az édességet nem vetem meg,sőt!


Tudnál ajánlani immunerősítőt ami nektek bevált?

Szívesen fogadok minden infót ami segíthetne a tüneteim enyhítésében.

Az Ozongenerátornak pedig utánna nézek, ha van esély hogy segít akkor mindenképp megpróbálom.

ápr. 29. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
#8. Értem. Amikor lesz időm rá, megírom a továbbiakat privátban.
máj. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!