Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki segítsen értelmezni a...

Valaki segítsen értelmezni a leletem. Nagyon megijedtem tőle .?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete köhögök, már fáj tőle a bal mellkasom/bordám. A sürgősségin csináltak egy röntgent akkor azt mondták nincs gond az alapján, és a fájdalom a borda izmainak megtongálódása miatt van a köhögéstől. Kaptam asztma gyógyszert. De most kaptam meg a leletem amin ez van:

Mk.o. paracardialisan kötegesebb rajzolat látható. Bal oldalon basalisan egy keskeny atelectasiás kötegárnyék észlelhető. A bal tüdőcsúcsban egy 4x4 mm-es, meszesnek imponáló képlet látható (pleuracallus?, meszes nodulus?).

Ugye nem komoly baj?


ápr. 24. 18:17
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kontrollálni kell, vagy az orvosod eldönti, hogy kell-e CT, én azt javaslom, addig nem lehet semmit sem mondani. Kötegesebb rajzolat lehet a köhögés miatt is.
ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!