Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik ilyen ennyire fiatalon...

Létezik ilyen ennyire fiatalon? (Alzheimer vagy Demencia)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fiatal 27 éves FFi vagyok, és kb 5 éve vettem észre magamon, hogy elkezdett romlani a memóriám, akkor nem forditottam neki nagy figyelmet gondoltam csak stressz vagy vitaminhiány, de később elkezdett aggasztani, hogy egyre csak romlik és a hosszútávú is, nehezen idéztem fel régi emlékeket illetve elkezdett nehezemre esni a gondolkozás és dolgok elképzelése(lejátszása magam előtt), a vizualizáció, így hát fogtam magam és csináltattam egy koponya MRi-t, ahol konkrétabb dolgokat nem találtak, egyik nyaki ütőerem veleszületetten szűkebb (egyharmada) mint másik, de azt mondták az nem magyarázza a tüneteim. Azóta elmult 5 év próbáltam élni az életem, de sajnos bármennyire is nehéz szembenéznem az igazsággal de a helyzet romlott az évek során ami nagyban nehezíti az életem, azt veszem észre nagyon sok részlet eltünt a régi emlékeimből, az aszociációm is hasonló, sok barátot elvesztettem ez miatt mivel már nem vagyok jó társaság, nehezen tudok hozzászólni történetekhez, sokszor csak bólogatok, ezzel próbálom leplezni, hogy semmi nem ugrik be arról amit mondanak, rövidtávú memóriám szintén kikopott, azon veszem észre néha magam, hogy ugyanazt a mondatot ismétlem magamban mert nem marad meg a fejemben, vizualizációm is szinte kikopott, nem tudok dolgokat elképzelni, próbálom gyakorolni, egyik este lefeküdtem és pl egy nyaralást akartam magamnak elképzelni, de nem ment, beszédem is folyamat akadozik, nem jönnek a szavak, más szavakat használok, kb mint egy fogyatékos, még soka példát lehetne felhozni, ez kb 10% az egésznek, de nem akartam hosszú lenni, létezhet, hogy fiatalon már valami demenciához hasonló dologban szenvedjek? Még mielőtt valaki kérdezné, nem, nem stresszelek többet mint egy átlag ember, viszont azért ez eléggé megijeszt. Köszönöm előre is a válaszokat.
ápr. 25. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor voltál endokrinólógusnál?
ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"Az idegsejtek működésére a pajzsmirigyhormonok csökkenése alapvető hatással van. Alulműködés esetén a beteg gondolkodása lelassul, tanulási zavar, figyelemzavar, romló memória áll elő. Hangulatzavar, vonatott beszéd jön létre. A perifériás idegrendszer kapcsán rendkívül látványossá válik az ínreflexek lassulása."
ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, de van ilyen sajnos. Mindenekelott ki kene vizsgaltatnod magad ujra, az uj/erosodo tunetekkel.


Azert a stresszt se zarnam ki. Az atlagember azert igencsak sokat stresszel, es mindenki egyeni erzekenysegen is mulik, hogyan csapodik le nala. Lehet, pont azon stresszelsz, hogy demens leszel.

ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen el kéne menned endokrinólógushoz.


Ezt is találtam még, meg még megpróbálok keresgetni neked:


[link]

ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Endokrinologusnal mikor ez az egész kezdődött, PM em rendben volt, illetve kb fel eve volt egy alap laborvizsgám, a TSH ott is rendben volt.
ápr. 25. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3-nál is pont van. Mindenképpen endokrinólógus


"A szervezet kortizol-termeléséért a hipotalamusz-agyalapi mirigy tengelynek (HPA) nevezett hormonrendszer felelős. A kezeletlen cukorbetegek HPA-ja jelentős túlműködést mutat, emiatt a szervezet túl sok kortizolt termel. A kutatás során az emelkedett stresszhormon-szint és a hippokampusz funkciói közti összefüggéseket egyes típusú cukorbetegségben szenvedő patkányokon és kettes típusú cukorbetegségben szenvedő egereken tanulmányozták."

ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5 De az inzulinodat és ezek szerint ahogy a 3-as mondja-mint látható-kortizolt nem néztek.
ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kortizolt nem, de már gondolkodtam rajta, hogy nézetek magánban. Az agyalapit egyszer nagyon nézte egy radiológus az MR en mert a prolaktin szintem (amit az agyalapi mirigy termel) 1500 volt és 300 a felső határ, viszont nem látott daganatot.
ápr. 25. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkori demencia is van sajnos. Youtube-on sok amerikai videó van fent a fiatalkori demenciáról.
ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!