Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy wc-zés után, mintha...

Nagy wc-zés után, mintha felszakadna az ánuszom és bepúposodna. Milyen probléma állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje wc-zés után kipúposodik, vagy bedagad, (nem is tudom, hogy fogalmazzam) az ánuszom. Egy repedést/szakadást látok a nyilás felett. Nehezen is megy, van, hogy 1 óráig is bent vagyok, mert nehezen jön ki. Nem vérzik, nem fáj, kb negyed órára rá a kis valami visszahúzódik és normális állapotba kerül a végbél nyilásom. Valakinek hasonló problémája volt már? Elmenjek vele orvoshoz? Lehet komoly probléma a háttérben?

ápr. 26. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szimpla aranyér, néhány évig segít rajta a kenőcs.
ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér, esetleg végbél-előreeséssel.
ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kürasszír válasza:

Kedves kérdező!


Fordulj szakorvoshoz (proktológus).


Valószínűleg sima aranyered van, amit azonban feltétlenül kezelni kell.


Alapesetben tablettát és aranyérkenőcsöt ír majd fel az orvos. Például Detralex tablettát és Prosterizan kenőcsöt.


Súlyosabb esetben műteni kell, de az is csak kis, ambuláns műtét szokott lenni.


De elhanyagolni nem szabad, mert akár rák kialakulását is elősegítheti, ha nem kezelik.

ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem először, hogy aranyerem volt. Mondjuk nekem nagyon fájt a székelés, vérzett is. Használtam aranyeres kúpot, ideig óráig segített, majd annyira nagy fokú fájdalmam lett, hogy elmentem a sebészetre. Oda szerencsére nem kell időpont, megvizsgált és azt mondta nem aranyerem van, hanem végbél repedésem. Írt fel kúpot, gyógyszertárban csinálták, használtam és hála Istennek rendbe jöttem. Ettől függetlenül neked lehet aranyeres, de a sebészetre mindenképp menj el, mielőtt elfajul jobban a dolog.
ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítsègeteket!
ápr. 28. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!