Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Forgó szédüléssel ideggyógyász...

Forgó szédüléssel ideggyógyászatra küldött betegek tapasztalataira lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Milyen tüneteid voltak? Milyen vizsgálatokra küldtek? Mi lett a diagnózis?

Ebben a cipőben járok és sokat kell várni a vizsgálatra. Eléggé meg vagyok ijedve és nem tudom mire számíthatok.



ápr. 26. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a sztróknak fontos kisérő jelensége .
ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fülészeten voltál??
ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen voltam. A sztróknak egyéb más tünete is van, nekem nincs. Egyébként sem ez volt a kérdés.
ápr. 26. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Saját tapasztalatot írok, először a neurológus ott a rendelőben vizsgált meg engem. Megnézte a reflexeim, hogy tudok-e becsukott szemmel egyenesen sétálni, megérinteni az orrom, stb. Ha valami gyanúsat talál a neurológus, akkor egy koponya MR vizsgálatra fog elküldeni valószínűleg, ami teljesen fájdalom menetes, nem kell tőle tartani.

De amúgy ha csak a forgó jellegű szédülés az egyedüli tünet, akkor valószínű jóindulatú helyzeti szédülésed van, ami ellen tornagyakorlatok, illetve gyógyszeres kezelés is elérhető.

Szóval összességében, ne félj!

ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos pont azt szűrték ki a füleszeten. Azért küldtek tovább. Az mr-től azért félnék nagyon mert fém kapcsok vannak a tüdőmben és nem tudom egyaltalán lehet e nekem ilyet csinálni. Ha azt mondják igen akkor is félni fogok, hogy baj lesz emiatt. Amúgy régen volt már mrm ha nem lenne ez a fém dolog nem félnék tőle. De így rettegnék.
ápr. 27. 13:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ezeket kipróbálatam itthon és tudok úgy sétálni meg helyben állni járni orrot érinteni stb.
ápr. 27. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Ohh, hát a kapcsokat tényleg majd a dokik döntik el. De amúgy, ha nem olyan régen kerültek be, valószínű nem nagy probléma, mert újonnan nem mágnesezhető fémeket ültetnek be általában, ha jól tudom.

És amúgy ez ilyen roham jelleggel szokott rádjönni?

ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem. 3 alkalom volt mindegyik más. Az utolsó csak annyi volt hogy éjjel kimentem a mosdóba és odaérve pörögni kezdett a világ. De kb 15 mp belül elmúlt. Aztán már nem volt semmi. A többi más jellegű volt. Nem forgó.

Az elsőre azt mondta az ügyelet, hogy idegi kimerültség. Az kb 2 órán át tartott. Nem tudtam felkelni sem. Olyan volt mintha hulla részeg lennék. 3 órákat aludtam akkor már hetek óta és iszonyú ideges voltam valamitől. De most már nincs az a stresszforrás. De utána 1 hónapig ha lefeküdtem fura szédelgős érzés volt meg ha jobbra fordítottam a fejem. Balra semmi. De az sem forgó jellegű volt. És nem olyan intenzív. Aztán ez elmúlt és reméltem, hogy vége meg jogy a sok stressz és nem alvás utóhatása volt. De az éjjeli forgásnál már annyira megijedtem, hogy elmentem orvoshoz.

ápr. 27. 21:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy volt nekem már bppvm. Az tudom milyen meg az több mapig tartott folyamatosan. Attól már meg sem ijedek mert tudom ha nem forgatom a fejem nem pörög a világ. De ezek más jellegűek voltak.
ápr. 27. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!