Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2-es típusú cukor beteg...

Túlélő kérdése:

2-es típusú cukor beteg vagyok.Füstölt szalonnát ehetek? Vagy tiltott? Ha cukor beteg vagyok? Valaki azt mondja hogy lehet enni mert nincs benne szénhidrát.Valaki azt mondja hogy nem. Most mi az igazság?

Figyelt kérdés

#vércukorszint #füstölt szalonna #2-es típusú cukor betegség, Füstölt szalonna #2-es típusú cukor betegség, Táplálkozás #2-es típusú cukor beteg ehet füstölt szalonnát
ápr. 26. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ehetsz. Édesapám is 2-es típusú cukorbeteg már sok éve és ő is eszik sokszor.
ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ehetsz. De ha tenyleg cukorbeteg vagy, nagyon gyorsan tisztaba kellene jonnod a dieta szabalyainak alapjaival, a sajat erdekedben…
ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Lehet enni. De sok cukorbeteg van, akik szerint semmit sem lehet kb. enni, merthogy hiába nincs annyira hatással annyira a vércukorra, egészségtelen. Gondolom azért van aki azt mondja hogy nem lehet, mert a szalonna sem az, amiből egészséges több kilónyit megenni. Viszont szerintem meg úgy nem lehet élni, hogy az ember különböző okok miatt mindent megfoszt magától. Szerintem nyugodtan egyél, a mértékre nyilván érdemes figyelni, de az mindennél így van.
ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Biztassátok csak.


Viszont: "A szénhidrátok mennyiségén és minőségén túl a zsíradékok tekintetében sem mindegy a mennyiség és a minőség sem. Érdemes a telített zsírokban gazdag ételek fogyasztását mérsékelni (kacsazsír, disznózsír, szalonna, kolbász, tepertő, zsíros tejtermékek stb), és a telítettlen zsírsavakban gazdag élelmiszereket előtérbe helyezni (olívolaj, olajos magvak, avokádó, tengeri halak stb)."


Es eut.nem en mondom, vagy a nagyapam, hanem a szakertok.

[link]

ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szénhidrát szempontjából valóban eheted, ugyanakkor cukorbetegként nagyobb esélyed van a szív- és érrendszeri megbetegedésekre, főleg, ha elhízott vagy. Így valójában nem javasolnám.
ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Színte minden reggel ez a reggelim.

Mindent eszem ami jól esik.Diétával csak ágyban feküdni lehet,de nem fizikai munkát végezni.

ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
A cukorbeteg diétának nem csak szénhidrát, hanem zsírszegénynek is lennie kell! A zsírok kedvezőtlenül befolyásolják a szénhidrátok felszívódását, valamint egy részük szénhidráttá alakul, ezen kívül akadályozzák a szénhidrátok bejutását sejtek, amitől emelkedik a vércukorszint. Tiltani nem tiltott ugyan a szalonna, stb., de csak kis mennyiséget szabad abból is fogyasztani.
ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontozhattok ahogy akartok,és dőljetek be mindennek.

Birom ezt sok okos magyarázatot .Itt mindenki cukor szakértő.

ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mértékkel mindent lehet enni.
ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is csak azért kérdeztem meg mert abban a tévhitben voltam hogy akármennyit ehetek belőle mert nincs benne szénhidrát se cukor. De most amit írtatok, az alapján nem eszek mindennap szalonnát. Egy hónapba legfeljebb 2-3 alkalommal.A cukorbeteg diéta miatt,és az hogy nem akarok meghízni. Mert az elhízás még jobban rontana a cukorbetegségemen, és ártana a szívnek, és ereknek, mert érelmeszesedés csinálna.
ápr. 27. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!