Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux okozhat ilyen tünetek...

A reflux okozhat ilyen tüneteket is vagy nem biztos, hogy jó a diagnózis és a terápia?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja kezdődtek a tüneteim, az orvos gyomorfekélyre gyanakodott, ezért gyomortükrözést végzett. Végül fekélyem nem volt, reflux lett a diagnózis, 2 hete quamatelt kaptam terápiaként.


Kifejezett gyomorégésem és mellkasi tüneteim nincsenek, de a torkomban van gombócérzés vagy mintha idegentest lenne a torkomnál, savanyú ízt érzek a számban sokszor. Ez a torok, garat környéki szorító érzet az utóbbi 2 napban nagyon erős.


Viszont ami engem jobban zavar az a folyamatos étvágytalanság és hányinger (fogytam is sokat), ez is lehet a reflux tünete?


A gyógyszert 1 hónapig kell szednem, 2 hete szedem jelenleg, változást (még) nem érzek.

Rengeteg mindent olvastam már a refluxal kapcsolatban, hogyan kellene életmódot váltanom, de ha valakinek van valami ötlete, saját tapasztalat, akkor köszönöm, ha megosztja velem :)



máj. 9. 19:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy nem csinál ilyen tüneteket. Pláne ha épp a határon van, semmi jelentősége. A karfiol is legyen off-os. Hány mg-os quamatelt írtak fel?
máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát remélem csak idő kell ennek a gyógyszernek még akkor, 40 mg-os a quamatel, és csak reggel kell szednem, mert napközben vannak a tüneteim, ami igaz, de napközben folyamatosan, ha elaludtam, akkor már tudok aludni végülis. De nagyon fáj most is a torkom, érzem, hogy marja a sav.
máj. 9. 22:06
 13/18 anonim ***** válasza:
Rennie-t nem próbáltál? Azonnal kioltja a savat kémiai reakcióval.
máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amikor nekem előszőr kijött, nagyon erős gyomorégésem volt és teljesen elment az étvágyam, 10 kilót fogytam 1 hónap alatt, mert szinte semmit nem tudtam enni, fájt a gyomorszájnál és hányingerem is volt, 1 falat után jólakottság érzet. Protonpumpa gátlót kaptam, amit kb 3 hónapig szedtem, nekem sem hatott azonnal, kellett a 3 hónap , hogy elmúljanak az erős tüneteim, utána visszajött az étvágyam és visszajöttek a kilóim. Voltam vérvétel, hasi ultrahang, gasztroenterológus, nőgyógyász, urológiai vizsgálaton, rendben voltak.
máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ami nálam nagyon erősen előhozta az az édesség, csokoládé, cigaretta mart, azt el kellett hagynom, és persze túl fűszeres, zsíros és savas ételeket.Sok vizet kell inni.
máj. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm mindenkinek a válaszokat, kivagyok ettől a torokfájástól és most már a fülembe is sugárzik (de hogy pozitívat is mondjak, csak a jobb fülembe érzem a fájdalmat :D)


Várok kicsit még, amúgy a salvus vizet próbáltam ki, a rennit is szedtem mielőtt a quamatelt kaptam, de megmondom őszintén semmit nem éreztem hatásban :(

máj. 10. 20:02
 17/18 anonim ***** válasza:
Olyat még nem hallottam, hogy a reflux a fülbe sugárzik. Lehet, hogy egy gégészt is meg kéne látogatni.
máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyanez a fulladásos érzés a tünetem nekem is.

Pantoprazole Tevát írtak fel.

Voltam pajzsmirigy ultrahangon is, de az rendben van.

máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!