Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorproblémára gyógytea,...

Gyomorproblémára gyógytea, vagy ételek?

Figyelt kérdés
2 napja borzalmasan begörcsölt a gyomrom, legalábbis ott érzem.. epebajaim is vannak, most vizsgázok az egyetemen, szóval minden is van egyszerre. Az orvost még egy hétig elkerülném ha lehet, mert nem szeretném semelyik tárgyat újra felvenni a következő félévben. Próbálok figyelni az étkezésemre, (ne egyek túl zsírosat, stb.) viszont ma és tegnap is olyan szinten nagy fájdalmaim voltak, hogy csak fekszem, mert ha felállok egyből rámjön a görcs. Gondoltam az idegességtől is lehet, fogalmam sincs, kínomban már a neten olvasgattam, amit tudom nem szabad, mert mindenféle hülyeség van fent. Savlekötőt és emésztéssegítőt próbáltam, de csak egy óráig jobb a helyzet. A fájdalomcsillapító az egyetlen ami segített, de nem akarok napi 5-6 szemet beszedni belőle, mert nagyobb kárt okozok, mint amennyit használ. Tudnátok javasolni valamit? Jövőhéten szerdáig vizsgázok, mint írtam addig ki akarom bírni orvos nélkül..
máj. 14. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Kamilla.
máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy hiszem, hogy elsősorban a stresszt kellene kezelni, mondjuk légzésgyakorlatokkal, majd ezt kiegészíteni citromfűteával. Ez utóbbi gyógyteát tapasztalatokból bátran tudom ajánlani, több okból is.

Megnyugtatja a gyomrot, illetve az epét is meghajtja (viszont, ha epekő is van, akkor csak óvatosan), végül pedig, de nem utolsó sorban, pszichésen is segít, amely következtében minimális fáradtságot érezhet. Van úgy, hogy az orvos nem kerülhető el, de itt, minden más tünet nélkül - legalábbis, nem említette a kérdésben, valószínűtlennek tartom, hogy komoly(abb) probléma lehet. A zsíros ételeket egyébként is érdemes kerülni, de ha tudja, hogy amiatt van, akkor végképp. Amennyiben pedig vizsgált az epe problémája, akkor az miatt előfordulhat gyomorgörcs, de az inkább a jobb bordaív, alatt érezhető, legtöbbször legalábbis - noha, nincs két egyforma ember, így gyomortájékon is megnyilvánulhat. Próbálja meg a teát, amely készülte alatt fontos, hogy ne használjon se fémszűrőt, kanalat, csak is fa eszközzel (kanál) keverje. Ha lázat, hányingert, hányást tapasztal, és vagy megváltozna a széklet színe (fekete, halvány-sárga, esetleg agyag),akkor nem szabad halogatni, muszáj orvoshoz fordulnia.

máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Epebaj alatt mit értesz?Nekem voltak epeköveim.

Diéta javasolt ilyenkor.Fűszer,zsír szegény ételek fogyasztása,kamilla vagy citromfű tea..Fájdalom/görcs esetén Algopyrin+Nospa..

Kitartást kívánok és szerencsét a vizsgákhoz!

máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!