Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vannak ezek a “rohamok”?

Miért vannak ezek a “rohamok”?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben vannak olyan esetek, hogy 1-2 percig össze vissza ver a szivem szabálytalanul. Nem 1-2 melléütés, hanem mintha ritmustalan lenne. Van hogy 1-1 nap egész délután több melléütés van, de ezek a rohamok nagyon ijesztőek. Maguktól megoldódnak, 2 perc lehet nem is telik el. Ilyenkor rosszul is érzem magam, pánikolok.

Voltam kardiológián, uh negatív, ekg negatív, terhelés rendben volt. Sosem kapják el ekgval, így nem tudom mi ez.

Akinek volt ilyen, mi volt ez, hogyan lehetne elkapni orvosilag/megoldani? A holtert ismerem, de ha aznap épp nincs roham nem látja.



máj. 22. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mitralis prolapsusod nincs? Uh-n látszik, elég gyakori, okoz(hat) ilyeneket (is) de ártalmatlan. Ahogy a stressz is okozhat extrasystolet. Szorongás is. Én vagy tobbnapos hotlert javaslok,de mélyen a pénztárcába nyúlós lesz, és hátha elkapják ezeket (van már asszem 7 napos is), vagy keress egy jó pszichológust (szinten idoigenyesebb megtalalni akivel működik a kémia), de biztos, hogy az,segít, ha a szorongasodon csökkentesz valahogy. A módszereket neked kell egyebileg megkeresned,mi segít (pszichológus, spiri-vonal, mozgás, önsegítő könyvek és tartalmak, mindfulness, stb)
máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dee van mitralis prolapsusom, visszafolyással. De az régóta van és most kezdődtek ezek :/ 2 éve volt holterem, ott szinte plusz ütés se volt (talán 3 db/nap). Mostanában rengeteg a stressz, szorongás, plusz a refluxom is erősebb. Csak rettegek attól, hogy ez pitvarfibrilláció vagy valami nagyon komoly dolog.
máj. 23. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarul kezdődő pánikbetegséged van. Mi a kérdés? Te magad írod, hogy rástresszelsz minden szrra.
máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A pánikot eltudom fogadni, de mindenhol azt írják, hogy az szabálytalan ritmust nem okoz, csak magas pulzust. Nekem összevissza ver a szívem
máj. 23. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!