Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mit kezdjek ezzel?

Szerintetek mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
Még nagyon régen kb 7 éve diagnosztizáltak nálam seborrheás dermatitiszt. Nagyon piros volt az orrom alatt és az arcomnál is. Eléggé csúnya volt. Csak szteroidos krémmel múlt el nagyjából. De mai napig az orrom alatt még mindig látszik picit, és valamikor hámlik is. Mivel lehetne ezt kordában tartani? Szteroidos krémet már nem szabad használnom. Menjek el újból bőrgyógyászhoz? Vagy tud valaki valamit? Előre is köszönöm a válaszokat.

máj. 26. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Étrend megváltoztatása (inkább a természetes ételek felé).

Körömvirág krémet próbáltad?

máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még.
máj. 27. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Online bőrgyógyász szerint (kicsit furcsa a csajszi személyisége, de korrekt és valóban orvos): https://www.youtube.com/watch?v=WqSc7Bpq-pU

Ha nem beszélsz angolul ennyire, kapcsold be a feliratot automatikus fordítással magyarra, kicsit béna, de érthető.

Ha nem segít, nyilván menj orvoshoz.

máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állandóan ott van vagy fellángol néha?

Egyébkent felettem jól írták a körömvirágot. Hat az valami csoda!

Én meg annyival kiegészíteném, hogy kinél kevesebb cukrot és glutént fogyassz. Ezek gyulladasokat okoznak a szervezetben, illetve próbálj minél több gyulladascsökkentő teákat fogyasztani, kamilla, körömvirág, csalán, gyömbér.

Ja és ezekből a fürdővizedbe is önthetsz vagy ha tusolsz, akkor ezzel mosd át magad utoljára. Isteni!

máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
A seborrheás dermatitisz nagy valószínűséggel autoimmun gyulladás. Valóban, ahogy 1-es írta, étrend-, hozzáteszem; életmódváltásra lesz szükség. Első lépésben zárjál ki minden glutént az étrendedből, és nézd meg, mi történik.
máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pistike9202 válasza:

Szia!


Sajnos a seborrheás dermatitisz nem gyógyítható, de kezelhető kellemetlenség. 2 évvel ezelőtt diagnosztizálták nálam is, majd egy gyógyszertárban kikeverhető kenőcsöt kaptam .

Használt, elmúlt a pirosodás és a hámlás, ugyanakkor zavart, hogy a jövőben újra és újra arra kényszerülök, hogy kevertessem a kencét magamnak a patikában.

Kis nyomozás után a DM-ben (de van a Rossmann polcain is) találtam egy alkohol alapú arclemosó tonikot (arcszeszt), ez a Keve által gyártott Dermofil.

Jelentem működik!


Minden zuhanyzás után Dermofillal átitatott vattakoronggal áttörölgetem a problémás helyeket és szintén tartható a helyzet, tartós és gyakori használat mellett eltűntethető a bőrprobléma.


Először picit csíp, de a 3-4. alkalommal halványulni fog és el is tűnik a pirosodás és a hámlás.

tegnap 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!