Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha édesapámnak agydaganata...

Ha édesapámnak agydaganata volt, és az ő édesanyjának is, akkor nálam is valószínű, hogy előjön?

Figyelt kérdés

Apukám nem gyógyult fel teljesen,az értékei alapján. A nagymamám viszont a műtétje óta jól van (évtizedek óta).

Szerintetek mennyi az esélye,hogy nekem is lesz,vagy tovább örökítem az esetleges gyerekeimre? Nagyon köszi a választ!19/F



2013. márc. 13. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány évesek voltak, amikor előjött náluk? Ugyanolyan típusú volt?

Hajlamot te is örökölhetted, de erről inkább orvost kérdezz, ő látja a pontos kórtörténetet és jobbak az ismeretei.

2013. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Feltételezhetsz egy hajlamot. Ami tök mindegy, mert 1000 oknál fogva úgyis egészségtudatosan kell élni, egy konkrét betegségre való hajlam csak egy ok.


Ugyan úgy egészségesen (gabona és tejmentesen, szénhidrátszegényen) kell táplálkoznod a cukorbetegség, autoimmun betegségek, elhízás (és sok más értelmetlen betegség) megelőzése végett, mint ahogyan a daganatok kockázatának minimalizálásáért.

2013. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
sajnos erre a valószínüség kromoszómálisan 75% :(,bocs de ez így van,öröklődésez értek ennyit,és kiszámolta,hogy a gaméták ebben az eseben úgy osztódnak,hogy ugyebár nagymamád xx nemi kromoszómájó,apud pedig xy,és ebbő az következik,hogy az f1 nemzedék 75%-os esélyt ad erre,ez már anyukádtól függ,hogy fog-e megjelenni elváltozás vagy nem,ha esetleg leírnád,hogy neki milyen betegségei voltak,vagy volt-e már valamiféle tumorja
2013. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig epigenetikus tényezőktől függ. Ha a hajlam alá gyújtóst tesz, akkor a 75%-a mellett elő fog jönni.

De épp ennyire le is csökkentheti az esélyét, ha tesz érte. Mindenkinek tennie kéne.

2013. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Édesanyám egészséges,a vérnyomása egy kicsit magas,de ez minden. Köszi szépen a válaszokat!
2013. ápr. 26. 15:24
 6/6 A kérdező kommentje:
AMúgy fiú vagyok,akkor apukám nem az y-t örökítette? Neki meg nem az x beteg? Nem tudom,nem értek hozzá,csak amit bioszon tanultunk,de annak is már vagy 2-3 éve...
2013. ápr. 26. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!