Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, h (most már...

Miért van az, h (most már egyre kevesebb) alkohol elfogyasztása után rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy évben sokszor öntöttem fel a garatra (persze csak a hétvégi bulikon). Észrevettem, hogy az idő múlásával egyre kevesebb mennyiségű alkohol elfogyasztása után vagyok rosszul. Kezdetben azzal magyaráztam, hogy sokat ittam ( esetenként fél liter vodka) vagy mert energia itallal kevertem. Mistanában viszont már 1l pezsgő elfogyasztása is hasonló rosszullétet váltott ki belőlem, ami a következőt jelenti: hányinger, hányás, émelygés. Miféle problémám lehet? Az alkohol túlzott fogyasztása váltotta ezt ki belőlem? Egyáltalán soknak számít, amit leírtam?

2013. máj. 18. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengetegnek számít amit leírtál. Különböző alkoholok, más hazást váltanak ki. 1/2 liter vodka, anyám....Ez nem iszogatás beszélgetés mellett, ez vedelés.
2013. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tömény szesz + energia ital, a legveszélyesebb, akár azonnal megállgat a szív tőle. Pláne fél litertől! Fiam, te elittad az eszedet, az a probléma.
2013. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A májad kezdi leadni a kulcsot.
2013. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Tolerancia - Annak érdekében, hogy az illető megfelelő állapotot idézzen elő a testben, idővel nagyobb és nagyobb mennyiségű alkoholt kell meginnia. Ez azért van, mert a szervezet toleranciája az alkoholra fokozódik. De több év elteltével, amikor a szervezet kimerültté válik, az érintett ember egyre kevesebb és kevesebb alkoholt tud inni. A részegség elérésére, amelyre korábban pár liter italra volt szüksége, most már elég néhány pohár."


forrás: [link]

2013. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Tudom, ezen most fel fogsz háborodni, de az is az alkoholizmus egy formája, ha az ember "csak" a hétvégi bulikon rúg be rendszeresen.

1 évet írsz, talán, most még nem késő, talán még vissza tudsz fordulni az alkoholizmus felé vezető úton. Amit leírtál és amilyen hatást kivált belőled, az ugyanis azt mutatja, hogy erősen rajta vagy.

Próbáld meg még hétvégén is mérsékelni a fogyasztásodat, ha nem megy, akkor ne várd meg, míg a hétköznapjaidba is beszűrődik, most keress segítséget.

2013. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!