Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tölcsérmellkas súlyosbodhat?

Tölcsérmellkas súlyosbodhat?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Idén az iskolában volt orvosi vizsgálat, ott mondta az orvos, hogy tölcsérmellkasom van. Idáig senki nem vette észre, még én sem. Sem strandon, sem itthon, sehol. Megnéztem, és valóban kicsit lejjebb van a szegycsontom, de nem szembetűnő, és engem nem zavar.

A kérdésem az, hogy a növekedésemmel süllyedhet-e lejjebb?

Mert nem műtetném meg csak ha már a szervek nem férnek el.

Idáig sem okozott problémát, írtam feljebb, hogy senki nem vette észre, ezért nem is szeretnék semmilyen műtétet.


2013. máj. 19. 14:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
Elvileg igen, lehetséges hogy súlyosbodik, de ugyanúgy lehet az is, hogy nem. Nem látunk a jövőbe :) De ha még csak most tűnt fel először valakinek és semmi gond nincs vele, akkor jó eséllyel megúszod azt a műtétet. Már persze csak ha nem fogsz a mostani méreted háromszorosára nőni :) De mivel a mellkasi deformitások nem szakterületem, ezért még kép alapján se tudnék "szinte biztos, hogy..." tippet mondani :(
2013. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kb 1 cm a mélyedés. :)

azért köszönöm. :)

2013. máj. 23. 15:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még menni fog befelé :/ nekem is így volt mint neked és végül 2cm-re bement! :(
2013. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de azt sem kell még műteni nem?
2013. máj. 26. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Az nem attól függ,hanem hogy nyomni fogja e a szerveidet!Nekem is ez van és bárcsak megműtenének nagyon zavar külsőleg!A szerveimet nem nyomja!Anyám meg leszarja az egészet,nem is tudja nekem ez milyen rossz!
2013. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

engem nem zavar, mert senki nem veszi észre, nekem sem tűnt fel mióta az orvos nem hívta fel rá a figyelmemet

remélem nem fog annyit romlani h műteni kelljen

2013. máj. 26. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Jó neked,de kezdj el edzeni mert az megakadályozza,hogy tovább romoljon!Képet tudsz felrakni a mellkasodról?
2013. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

kérdeztem ismerősöket h látnak-e valami furcsát a mellkasomon, senki nem vette észre :)

2013. máj. 27. 21:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj addig még nem veszik észre és nem is zavar! DE edz és komolyan mondom,ne legyél lusta mert romlani fog lehet,de így biztos nem! :)
2013. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget! :)

tudnál linkelni olyan oldalt, ahol találok gyakorlatokat?

2013. máj. 28. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!