Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek kivették a manduláját,...

Akinek kivették a manduláját, az már nem kaphat mandulagyulladást, ugye?

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
xdddddd
2013. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Viccesnek tűnhet a kérdés, de nem az. Természetesen a nemlétező mandula nem tud begyulladni. Adódna a felelet, hogy buta kérdés, persze hogy nem.

Ám tudni kell, hogy nem mindig irtják ki teljesen a mandulát. Részleges mandulaműtét után ez a maradvány is begyulladhat, duzzadttá válhat.

Ma már egyébként sokkal ritkább a sebészeti beavatkozás, mert ma már gyógyszeresen is gyógyítható a gyulladás.

2013. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a 2-esnek igaza lehet...

másrészt torokgyulladást igen. nekem pl. sosem fájt a torkom azelőtt, de mióta nincs mandulám, volt egy-két borzasztó torokfájásom

2013. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, tudom, hogy hülye kérdés volt. :D

Úgy néz ki, begyulladt a mandulám, és szeretném megcsókolni a párom (neki már kivették). Akkor gondolom nem kapja el, ugye?

2013. máj. 19. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De. A kérdés nem hülyeség, a célzásom az első ostobácskának szólt. Ha nincs mandulája, az nem betegedhet meg, de a garat pl. igen.

Ez a rákfenéje a mandulaműtétnek. A mandula arra való, hogy megvédjen. Ha nem működik rendesen, s több baj van vele, mint amennyit segít, akkor jön a műtét. De ezzel a védelmi vonal egy fontos eleme kiesik. Más betegségek alakulnak ki, esetleg még súlyosabbak is.

2013. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lantos Szilvia ***** válasza:
81%
Elvben nem.. de pár év után, ha visszanő igen... :) a testvéremnek visszanőtt mind a kettő, jó nem egy hónap alatt, de visszafejlődött... a torokgyulladás, légcsőhurut a mandulakivétel után gyakoribb, mert nem véd semmi, kivették a pajzsot... vigyázz magadra :)
2013. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, az egyszerű válasz: sajnos igen és bárcsak lett volna internet abban az időben, amikor nekem kivették..

A kérdésed nem nevetséges, különösen annak nem, akinek volt valaha is igazán "kellemes" tűsszős mandula gyulladása. Nekem igazán sokat volt 12-15 éves korom között, láz görccsel, 39-40 fokos lázzal, hányással, egy évben minimum 4-szer,ahogyan kell. Ezt a fajta rosszul létet azt hiszem csak azok ismerik, akik átélik, tényleg borzasztó állapot, és a reumás láz és a láz görcs egy más tudat állapot idéz elő, ami - szerintem- halál közeli élménynek nevezhető. Gyakorlatilag megáll az idő, fekszel mint egy darab bot vagy rángatozól. A közérzetről és arról, hogy sem enni, sem inni nem tudsz nem is beszélek. Mindenesetre nekem kivették a mandulám, kb 92 körül, ami aztán rá 6 napra bevérzett( jó vidéken laktam, emlékszem mire a kórházba értünk egy fél labor volt tele a véremmel, pont szilveszterkor egy hulla részeg doki égette össze, de legalább lehánytam:) ) majd minderre 2 héttel ismételten tűsszős mandula gyulladásom lett. Azóta eltelt 22 év néha fájdogál, és azért évente egyszer- kétszer begyullad, 3-4 évente pedig úgy igazán, de a mai gyógyszerek aktil duó stb. sokkal jobbak, minta régiek. Nekem kb. 3-4 nap és elég elviselhetővé válik az élet, kb. 7 nap s minden ok. Apró trükkök, amik segítenek: sok folyadék, szoba hőmérsékletű tea, háztartási keksz ( muszáj mert szétmegy a gyógyszertől a gyomrod, bár ezt én sem tudtam legutóbb tartani), fájdalom- láz csillapító, én nyomom a hűtőfürdőt is, borogatás a torokra, az ágynyugalom nyilván nem kérdés, és én sós, fokhagymás ecetes vízzel szoktam ilyenkor gargalizálni és vagy 10 szer mosok fogat, fogkefét mikor jobban vagyok kidobom. Nagyon sokat szenvedtem ettől a betegségtől és az ízületeimre sem volt jó hatással, szóval mindenképpen fontos, hogy lásson orvos.Aki pont ebben szenved annak kitartást és mandulagyulladás és mandulagyulladás között iszonyat különbség tud lenni, szóval, ha nagyon lázas vagy az elején nyomás a dokihoz, mert a strepsils és a többi nem fogja elmulasztani sem a homeopátia ( bár az nem tudom mit is mulaszt el valójában).

2016. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!