Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már valakinek ilyen?...

Volt már valakinek ilyen? Magas GOT és GPT a vérképen, illetve magas lymphocita szám. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Alacsony a haemoglobin és haemotocrit meg a vas is, a koleszterin normális. Volt egy éjszaka amikor nagyon erős ételmérgezés szerű tüneteim voltak, előtte kizártak véradásból vérszegénység miatt, ezért küldött teljes laborra a háziorvos. Azóta ha nem diétás ételeket eszem, akkor sokszor rosszul vagyok (hányinger, hasmenés, erős fájdalom a rekeszizmom táján). Nem is tudok túl sokat enni, feleannyit mint a normális adagok. Kicsit túlsúlyos vagyok, a BMI-m most éppen 27 (világéletemben 25 körül volt, az utóbbi három évben híztam kb 3 kilót, de +/-2 állandóan le föl jár rajtam). Volt 2-szer monoucleosisom. Nincs mandulám, nem iszok alkoholt (néha-néha egy pohár bor vagy sör, de semmi több), nem dohányzom, nem szedek fogamzásgátlót. Most várok a vírustenyésztésre egy második vérvétel után, és egy hónap múlvára kaptam időpontot hasi UH-ra. Valamilyen tipp, hogy mi lehet ez, hogy tudnék jobban lenni?

2013. máj. 25. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
mit értesz diétás ételeken?
2013. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A leírt értékek emelkedése,tényleg fertőzésre utal.Elképzelhető,h (amikor a rosszulléted volt)átestél egy hepatitisen.Gyakran nincsenek "ordító"tünetek(pl.sárgaság)és csak a vérvizsgálatból derül ki,h volt egy fertőzés.
2013. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

a diétás ételeken azt értem, hogy minimális cukor, könnyű ételek, minimális olaj és zsír.

tehát főleg főtt krumpli, kevés tészta, párolt zöldség, párolt húsok (főleg csirke meg hal), zsírszegény felvágott, pirítós rozskenyérből, kevés vajjal, minimális tejtermék, alma, keksz, puffasztott rizs, ilyesmiket eszem.

2013. máj. 25. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy volt egy hepatitised.
2013. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy volt? Majd szépen kitisztul?

Persze majd a véreredményből kiderül, csak azért kérdezem, hogy mire számítsak.

Miért vagyok még mindig rosszul kb minden étkezés után?

2013. máj. 25. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h mikor volt az a bizonyos éjszaka. A hepatitis(ha az volt) sajnos megteszi a hatását.Szépen lassan javul majd a helyzet,de örökre megmarad a nyoma a májadban. Lehet,h panaszod nem lesz és a labor értékeid is javulni fognak. Amúgy van,akinél az egész tünetmentesen zajlik le és csak egy véletlen vérvétel során derül ki,h volt ilyen fertőzése.
2013. máj. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Egyébként kicsit több, mint két hete volt, amikor nagyon rosszul voltam.

2013. máj. 26. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!