Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasból karba átsugárzó...

Mellkasból karba átsugárzó fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hete kb tapasztalom hogy néha rám jön egy olyan fájás, hogy hol jobb oldalt, hol baloldalt elkezd fájni a mellkasom de olyan markoló érzés, aztán a kezem elkezd gyengén zsibbadni. Ezt már tapasztaltam mind a kettő oldalt.. De kegyetlenül tud fájni, ülő munkát végzek, biztonsági őr vagyok, tehát nem fizikai munkát.. Lehet ez a kimerültségtől hogy keveset alszom, vagy mozgásszervi dolog? Ki mit mond erre? Illetve már jó ideje fáj a torkom is.. Minek lehetnek ezek az előjelei?



2013. máj. 30. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre szív eredet ugrott be, főleg a markoló mellkasi fájdalom, plusz a fájdalom karba sugárzása miatt. Rossz lehet a szív vérellátása a koszorú erekből. Mástól is lehet persze, de apukám panaszkodott erre, aztán infarktust kapott...
2013. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszolónak igaza igaza van, viszont ilyen hosszú idő után már szerintem kiderült volna,ha infarktus lenne.

Én így elsőre refluxra gyanakodnék, annak is vannak ilyen tünetei...sajnos nekem is vannak ilyen problémáim, és a tüneteim is passzolnak.

A torkod valószínűleg a savtól fáj, és hiába nem érzed, hogy esetleg égne a gyomrod, attól még lehet ez a gond. Figyeld meg magadon, hogy mikor alakul ez ki. Nekem pl ha fekszem, akkor szokott ez lenni, hiszen a sav ilyenkor feljut a torkodig.

Orvoshoz érdemes elmenni, hogy kizárják a szívproblémákat, viszont ha kiderül, hogy reflux, akkor max gyógyszer ír rá, végleges megoldást nem.

Én ajénlom neked a Salvus vizet, étkezések előtt 1-2 decit elkortyolgatni, patikában kaphaó bázikus por is jó, de huzamosabb ideig az nem javallt. Étkezés is sokat javíthat a helyzeten.

2013. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A reflux is játszik valóban.

Nem konkrétan infarktusra, de infarktus megelőző állapotra, anginás görcsökre gondoltam. De akárhogy is, kéne orvos, mert a refluxra is kell gyógykezelés, és reméljük az szív eredetet gyorsan kizárják.

2013. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nah fajin köszönöm szépen, ezzel akkor gondolom menjek el háziorvosomhoz ő meg majd oda küld ahova kell? Hát remélem semmi komoly.. Azért nem mertem megemlíteni hogy dohányzom mert akkor 1ből mindenki a cigire fogja, kíváncsi voltam cigi nélküli véleményekre. Köszönöm tényleg mindenkitől, mi hamarabb elmegyek háziorvosomhoz.
2013. máj. 30. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
akármelyik betegségről is van szó, a cigi egyiken se segít valóban :) nagyon savasít :)
2013. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eszek rendesen azzal nincs gond :)
2013. máj. 30. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek fájt így a bal karja és neki egy vérrög volt a szívében, elrohant kórházba (kocsival) ott meghalt, de újra élesztették, megint meghalt, megint újraélesztették: neki rög volt (alvadt vérdarab) került a véráramba. (Ha ez a tüdőben van, akkor embóliát okoz, ha a szívben, akkor infarktust.) De nem vagyok szakértő. Én elmennék orvoshoz, mert röntgennel sok mindent meg bírnak állapítani, illetve EKG-val. Jobbulást!
2013. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!