Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A magas vérnyomást csökkenti...

A magas vérnyomást csökkenti a whisky fogyasztása?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy igen, de szerintem a magas vérnyomást emeli minden alkohol tartalmú ital fogyasztása. Még a pálinkáról hallottam hogy csökkenti a vérnyomást.
2013. máj. 31. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Larry Hagmannek segített. Konkrétan annyira lecsökkentette, hogy már nincs neki.
2013. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Átmenetileg csökkenti csak, ehhez tartósan és állandóan inni kell, hogy a hatása is tartósan meglegyen. Viszont az a tapasztalat, hogy időnként kiugrik, de nagyon magasra. Szóval az alkoholistáknak végül is egy nagyon ingadozó vérnyomásuk lesz és gyógyszerrel sem könnyű beállítani a normál tartományra.
2013. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Profi "alkoholisták,akiknek magas a vérnyomásuk már tudják,h az alkohol,amikor iszik az ember csökkenti s vérnyomást(ilyenkor nem szokták bevenni a vérnyomás csökkentőjüket),viszont másnap éppen hogy megemeli.
2013. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, én is erre gondoltam, sajnos.


mentek a zöld kezek

2013. jún. 1. 00:06
 5/8 Raven22 válasza:
Igen igyál csak minél gyakrabban és töményebbet. Aztán mehet a verseny a májad, az agysejtjeid és a nyelőcső varixaid között. Egyik sem szép halál. Az alkoholos cardiomyopathiáról pedig már ne is beszéljünk. Vérnyomáscsökkentésre inkább életmódváltás, egészségesebb táplálkozás és végső esetben orvos által beállított vérnyomáscsökkentő szedése javallott.
2013. jún. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Köszönöm a tanácsod, mármint az utolsó mondatodat.

A kérdést azért tettem fel, mert nem én, hanem az egyik közeli ismerősöm van az említett helyzetben, és rám nem hallgat, én pedig nem hiszek neki, miszerint csökkenti az említett 2 ital fogyasztása a magas vérnyomást.

Ugye igazam volt, tőlem függetlenül mások is azon a véleményem voltak, hogy árt az alkohol és testmozgás,sószegény étrend és nulla alkohol + megfelelő gyógyszerek alkalmazásával kezelni lehet a magas vérnyomást.

Csak arra lennék kíváncsi, miből feltételezhető, hogy

én iszok és nekem van magas vérnyomásom. Nem kellene így vélekedni arról, aki csak segítséget/tanácsot várna másoktól. Mellesleg megjegyzem utálom az alkoholt, pálinkát és whiskyt sosem ittam, már a szagától rosszul leszek és a cigarettával is hasonló a helyzet.

2013. jún. 3. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyet próbálj elmagyarázni az ismerősödnek: ha iszik is, a gyógyszereit vegye be! Ugyan semmilyen gyógyszer mellett nem ILLIK inni,de igazából az altatók,nyugtatók,antihisztaminok és a Klion az, ami mellett TILOS az alkohol fogyasztása.
2013. jún. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak.

A gyógyszereit beveszi, de mégis magas 160 és 190 között ingadozik a vérnyomása másnap. Pedig a vérnyomáscsökkentő gyógyszereket beállították a kórházban, azokat szedi, de nem használnak, csak pár óra múlva.

2013. jún. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!