Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti el szoktatok menni a...

Ti el szoktatok menni a háziorvoshoz egy szimpla náthával-megfázással, vagy egy annak induló betegséggel?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 14:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Én nem, és lehet, hogy most ez lesz a "vesztem". Amikor még a gyerekorvoshoz jártam, nyilván kénytelen voltam eljárni hozzá, ha nem tudtam suliba menni, íratni kellett igazolást. Most viszont perpillanat nem dolgozom, szóval nincs szükségem az igazolásokra, és mellesleg amikor megfázással eljutottam az orvoshoz, annyi volt a válasz, hogy sok folyadék, pihenés, neocitrán... Amit meg ugye recept nélkül is meg lehet venni. Elég fölösleges körözgetésnek tűnt.. Most is így indult, fájt a torkom, köhögtem, elmúlt, jött a takonykór.. Azt hittem, ennek is lassan vége, de ma reggelre elég durván megfájdult az orrom, minden orrfújáskor mintha ki akarna szakadni... Félek, hogy orrüreg-gyulladás lesz a vége, most már nyilván kénytelen leszek őt meglátogatni..:( Szerintetek?
2013. jún. 3. 14:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyrészt azért, mert a háziorvosom másik városban van, mint ahol jelenleg élek, így nincs lehetőségem mindig elmenni, mikor vmi bajom van.

Másrészt a háziorvosom egy idióta. Meg se vizsgálja az embert (még a szájába se néz bele)...mikor apám bement hozzá azzal, hogy gyógyszerrel se megy le a láza, annyit bírt rá mondani, hogy "szedjen erősebbet". De hogy mit, azt véletlen se mondta, receptet se adott. Aztán apám végül az ügyeleten kötött ki tüdőgyulladással.


Harmadrészt ahhoz, hogy szedjek C-vitamint, NeoCitrant, ahhoz nem kell orvos.

De most nekem is el kellene mennem, mert vagy 3 hete volt vmi légúti nyavajám, és még mindig köhögök. Esélyes, hogy kellene vmi antibiotikum. Ha lesz lehetőségem hazamenni, elmegyek, hogy írjon vmit.


Neked is azt javaslom, hogy ma már szarul vagy, akkor menj el. Legalább ír vmi antibiotikumot.

2013. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát szerintem holnap én is mindenképp elmegyek, csak attól félek, végighallgathatom a "már sokkal előbb be kellett volna jönnie" dumát. Az más kérdés, hogy az egészségem miatt aggódik vagy épp elesett egy jó kis gyógyszer felírásából származó jutaléktól..
2013. jún. 3. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Én se szoktam minden hülyeséggel orvoshoz rohanni, ha mondjuk tüsszentek egyet vagy folyik az orrom, akkor másnap nem az orvos meglátogatása a cél. Ilyenkor próbálok pihenni és C-vitamint szedni. Aztán, ha úgy érzem, hogy csak rosszabbodik, akkor persze megyek. Úgyhogy neked is azt javaslom, hogy menj el, mert ha kezeletlenül marad egy betegség az előbb-utóbb gondot okozhat.
2013. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Viszont ha már lázasodom, akkor igen!

2013. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy ez nem a szokott módon kezelhető, akkor menj el a dokihoz. A nagy adagú C vitamin alapvető minden megfázásnál. Aztán, az alapján amit (és ahogy) mond és felír eldöntheted, hogy meg és beveszed-e.
2013. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!