Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy én is azért...

Lehet, hogy én is azért vagyok kövér, mint édesapám?

Figyelt kérdés
Édesapám betegség miatt kövér, már 15 éves korában cigiznie kellett, orvos írta fel, csak így tudott leadni pár kilót. Én is most 15 éves vagyok, de nem cigizek, és nem is áll szándékomban, ám kövér vagyok, igazából 176/93. Nekem egyáltalán nem sikerül fogyni, próbáltam már diétákkal, sporttal, együtt a kettővel, teákkal, stb..., de semmi. Max 2kg megy le rólam, de az a diéta alatt vissza is jön... és nem ilyen 2 hetes diéták... :S vajon nekem is az a betegségem lehet? ha igen, akkor hogy tudok lefogyni... Hasra hízós vagyok, máshol nincs olyan sok felesleg,úgy nézek ki mint egy 4-5 hónapos terhes, csak lelöttyent hassal... :S mit tudjak csinálni? :( én tényleg akarok fogyni (15/L)
2013. jún. 9. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg semmitől nem tudsz fogyni, akkor endokrinológiára menj el. Lehet, hogy alul működik a pajzsmirigyed, vagy van vmi egyéb hormonális problémád.
2013. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Aki tényleg akar fogyni,az neki áll tornázni,mozogni.

Én ilyet még nem hallottam,hogy cigit írt fel az orvos...mik vannak.

2013. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne egy orvostól megkérdezni, ha valóban fogyni akarsz. A kövérséget (vagy pajzsmirigy, egyéb betegségeket) amúgy nem lehet örökölni, csak a rájuk való hajlamot. Ezt csak azért írom, hogy ne add fel, hanem menj el dokihoz, és bizonyosodj meg ról.


Egyébéknt amikor eszel, akkor jól szoktál lakni a kajával?

2013. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát naponta 4-5X eszek, és nem úgy, hogy most úgy jól lakok, hogy csak na, hanem normálisan... Tehát egy normál adagot eszek, amitől nem szakadok szét, de nem is leszek éhes...
2013. jún. 9. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz. Ma már sokkal több mindent tudnak, mint akkor, mikor Apukád volt gyerek.
2013. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem szakadok szét, de nem is leszek éhes"


Nem vagyok szakember, csak privát tanácsot adok. Első körben az legyen a cél, hogy evés után ne érezd magad semennyire sem jóllakva, sőt egy kicsit éhes is maradhatsz. Ha ez fél adagot jelent, akkor annyit.

Ugyanis valószínűleg ki van tágulva a gyomrod, ezért a szükségesnél több kaja veszi csak el az éhségérzetedet.


De az első az orvos legyen, küldjön el egy kivizsgálásra.

2013. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15 éves vagy és még fogsz nőni, nyúlni. De azért igen, menj el orvoshoz.
2013. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát remélem már ennél többet nem nyúlok :)) 176 cmel pont meg vagyok elégedve :)) a helyzet az, hogy a lábaim jók, inkább az a hasra hízós típus vagyok, tehát a hasam nagy. és ez rosszabb, mintha arányosan lenne eloszolva
2013. dec. 7. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!