Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A letrox 50 bevétele után 30...

A letrox 50 bevétele után 30 perccel lehet kávézni? és tejterméket nem szabad reggelizésnél enni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem jó a tejtermek reggelizesnel, de akkor a nap más szakaszában is vigyázni kell vele?


Most kezdem el szedni a tablettát, menny idő után lehet észrevenni javulást?


Köszönöm előre is a segítséget!


2013. jún. 21. 10:15
 1/5 A kérdező kommentje:
*a kávét tejporral és édesítőszerrel iszom
2013. jún. 21. 10:27
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

hát, én 3 éve szedem, és reggel mindig kakaóval veszem be

az eredményeim jók, volt idő, mikor nem szedtem, és rosszabbak lettek az eredmények, ezért nem akarlak elkeseríteni, de szerintem több évig kell szedni

2013. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Miklós G. ***** válasza:
A szójával és az esetlegesen egyidőben szedett többi gyógyszerrel kell vigyázni és erre odafigyelni. A szója lassítja a levothyroxine felszívódását a bélrendszerből, sok más készítménnyel együtt szedve pedig erősen fokozódhatnak az anyagcsere folyamatok. Mint minden hormonkészítmény, először kell állnia a normális szintre, aztán fogod észrevenni a javulást, mind a laborleleteken, mind a fizikális állapoton. És mint elég sok más hormonkészítmény elég hosszú a felezési ideje is kb. 5-7 nap. Mi a probléma, hypothyreosis?
2013. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen, pajzsmirigy alulműködésem van, és azt olvastam, hogy a tejtermék és kalcium tartalmú ételeket nem jó reggelikor enni. Bár akkor lehet, hogy alapjában véve sem jó ha ilyen ételeket fogyasztok. Azt is olvastam, hogy enni inni nem lehet 30 perccel a gyógyszer bevétele után ezért kérdeztem rá, hogy a kávét sem szabad, mert az orvos csak az étkezést említette.


Köszönöm az eddigi válaszokat is

2013. jún. 21. 11:46
 5/5 Miklós G. ***** válasza:

Igen, élettanilag lehetségesnek tartom. Tudod a Mellékpajzsmirigy még egyéb más dolgokkal is kapcsolatban áll, ilyen a Parathormon-D-vitamin "duója". Ezek nagymértékben növelik a plazma Ca-koncentrációját (ennek a csontokból való Ca-elvonás, és a bélrendszerből történő fokozott Ca-felszívás az oka). Ezért tudnám még elképzelni, hogy a gyógyszer szedésekor erre fokozottabban érdemes odafigyelni. A magas plazma Ca-szint pedig nem valami hálás dolog, elég sok kellemetlenséget tud okozni. Ilyenek az izmok ingerlékenységének fokozódása, az egyéb meszesedések, illetve a csontritkulás.


Üdv!

2013. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!